Capitano PripravnaDobrou formu stáje Lokotrans pod přípravou Luboše Urbánka potvrdil i hlavní dostih sobotního mítinku v Bratislavě, kterým byla 34. Prípravná cena VETIS (I.k., 3+, 1200 m, 7.000 €), ve které přední sprinteři ladili formu před Turf Gala a Cenou Ministerstva podohospodarstva a rozvoja vidieka.

 
Polovinu z osmihlavého pole tvořili koně připravovaní v Česku a právě české koně bylo v dostihu nejvíce vidět. Po startu přešel do čela Shershab (Shalaa) s Milanem Zatloukalem, za kterým se na druhém místě usadil Martinem Laubem vedený Capitano (Al Wukair). Favorizovaný Worth Choice (Worthadd), vítěz loňské Ceny MPRV, odskakoval z boxu s nejvyšším číslem a pod Jiřím Chaloupkou cválal zvenčí ve třetí stopě na čtvrtém místě. V cílové rovině převzal taktovku dosud nezvítězivší CAPITANO a ač na něj zvenčí zaútočil Worth Choice, zástupce Lokotransu náskok udržel a jistě o 1 1/4 délky zvítězil. Třetí skončil Little Lord (Zazou) a stoprocentní úspěch českých koní završil na čtvrtém místě finišující Shershab.

V rámcových dostizích se sice žádné další české vítězství nezrodilo, proutěnky Cenu Damana na 3600 metrů však ovládla šestiletá WHIRTEN (Egerton - Whitney Risk, Security Risk) ze stáje Quirinus Farm z chovu Hřebčín Napajedla, která jako jediná dokončila dostih.

Nepřehlédněte: Vert Liberte čtvrtý v listed, bošovičtí bodovali v polských klasikách a Storm Kodi vyhrála v Mnichově

V jediné steeplechase dne Ceně Nestora sice hráli čeští koně přesilovku, ale rybník jim vypálil výborně jdoucí HAKIMPOUR (Muhaarar) trenéra Jaroslava Brečky s Pavlem Složilem v sedle, za nímž na dalších třech místech skončili v pořadí Lad In (Calming Influence) - Northern Fighter (Dylan Thomas) - Prince of Lyra (Ruler of the World) čeští zástupci.

Miloslav Vlček      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net