Bellator compiegneJedno velmi těsné druhé místo a jedno páté místo v dostizích pro nezvítězivší tříleté - taková je bilance čtyř pátečních startů českých koní na francouzských drahách v Compiegne a Marseille Borely. Velmi blízko plnému úspěchu byl stáj Leram reprezentující Bellator (Havana Grey), startující poprvé od třetího místa v klasické Velké jarní ceně.

 
Svěřenec Václava Luky vedený Bauyrzhanem Murzabayevem se brzo po startu Prix de la Fontaine Roch (3, 1600 m, 27.000 €, záznam) chopil vedení a pole zavedl až do cílové roviny, kde na něj zaútočil domácí Night of Lightning (Night of Thunder). Bellator na jeho útok srdnatě odpověděl, nakonec však z krásného souboje, který spolu hřebci vedli téměř celou cílovou rovinu, vyšel o hlavu lépe Night of Lightning.

Další dva bošovičtí zástupci se neumístili. King Mollenkott (Footstepsinthesand) po aktivním průběhu uzavřel doběh prodejní Prix d'Aiguisy (3, 1600 m, 23.000 €, záznam), podruhé startující Kozachka (Sea The Stars), dřívě přihlášená do Prix de Diane (Gr.1), finišovala sedmá v maiden Prix des Hamadryades (3, 2400 m, 27.000 €, záznam)   

Druhým českým zástupcem, jemuž se podařilo získat dotované umístění, byl svěřenec Štěpánky Myškové Le Rozel (Shalaa) stáje Cajdašrot, který s Jaromírem Šafářem skončil pátý v maiden Prix du Clos Guiot (3, 1200 m, 21.000 €, záznam). Stejné barvy reprezentující Cote Jardin (Prince Gibraltar) skončil o den dříve šestý v Classe 3 Prix de la Glaciere (4+, 2800 m, 18.000 €). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net