Regaetton2Mimořádně bohatý dostihový víkend přinesl vedle Turf-Gala a vyvrcholení první části sezóny v Meranu, o nichž jsme vás již informovali, i další mítink v polské Wroclawi a také návrat šampióna  Ponntose (Power) na francouzskou blacktype scénu. 

 
Wroclawské závodiště bylo svědkem dalšího vítězství Registanina (Tauchsport) vnuka REGGAETONA (Egerton), již třetího v řadě, když napajedelský odchovanec ve službách stáje Wrbna Racing ovládl trial na Velkou wroclawskou. Druhý za svěřencem Hany Kabelkové, kterého vedl Pavel Složil, finišoval další napajedelský rodák z klisny dříve reprezentující Wrbnu Sophist (The Bogberry), který byl posledním koněm, který dostih o 24 tisíc zlotých dokončil.


O druhý český triumf se postaral PRETTY KING (Bathyrhon) stáje Kartus v péči Grega Wroblewského, který s Marcelem Novákem zvítězil v proutěnkách pro čtyřleté (záznam) na 3850 metrů.

Po třetím místě v Classe 2 ve Fontainebleau se v Chantilly při derby dnu na grupovou scénu vrátil pětiletý Ponntos (Power). V Prix du Gros-Chene (Gr.2, 1000 m, 130.000 €) se s Bauyrzhanem Murabayevem jako tradičně ocitl po startu na čele, ale už před distancí mu začaly docházet síly a skončil osmý, pět délek od vítězného GAME RUN (Olympic Glory). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net