Treviso StarmakerItalská překážková sezóna dnes pokračovala v Trevisu, kde bylo k vidění také pět zástupců českých stájí. Všichni skončili na dotovaných místech, přičemž vítězství si odváží Star Maker s Josefem Váňou ml. Jedno prvenství získal také  Josef Bartoš. Oba jezdci tedy stále společně vedou jezdecký šampionát, každý má 24 vítězství.


V prodejní Premio Treviso (4l., siepi, 3000 m, 8.000 euro, záznam) se českým zástupcům příliš nedařilo. Lancaster Rose (Windsor Knot) s Rostislav Benšem v sedle  v poslední části dostihu vybočila z pole soupeřů a skončila poslední pátá. National Velvet (Sinndar) s Josefem Váňou byla o místo před ní, ale její ztráta na nejlepší v cíli byla také veliká. Vítězství si finišem vybojoval Josef Bartoš vedoucí Vibese (Helmet), který dominoval o tři délky.

Josef Váňa ml. vyrovnal počet vítězství Josefa Bartoše hned v následujícím dostihum, prodejní Premio U.N.P.C.PS (4+, steeplechase, 3500 m, 8.500 euro, záznam). V sedle Star Makera (Policy Maker) patřícího Scuderia Tania - Váňa dlouho diktoval tempo, před posledním obloukem nechal letos ještě nevítězného hnědáka odpočinout a v cílové rovině udeřil znovu. Zvítězil o dvě délky před Faverovým Catalaunian Fields (Fair Mix), kterého jezdil Josef Bartoš. V dostihu byla také svěřenkyně trenéra Neuberga Phillipina  (Forever Bond), která pod taktovkou Rostislava Benše uzavřela tabulový doběh.

Českou účast v Trevisu završil těsným druhým místem v Premio Guido Bianchi D´espinosa (5+, siepi, 3500 m, 9.000 euro, záznam) Nando (Hernando) s ž. Josefem Váňou ml. v sedle. O vítězství po poslední překážce bojovala čtveřice koní, ale nakonec zůstal na čele Panta Rhei (Kingsfort) se svým trenérem Romanem v sedle, za kterým zaostal nejvyšší hmotnost nesoucí Nando o krk. O další krk zpět projel cílem Patrick Boekhout vedoucí Faverova Lorda Sholokhova (Sholokhov). Josef Bartoš s Relco Sud Ovest (Manduro) uzavřel pořadí na tabuli. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking