Drazdany SafarO závěrečný den dostihové sezóny v Drážďanech bývá tradičně mezi našimi majiteli a trenéry velký zájem. Letos se ho zúčastnila devítka koní v českém tréninku, z nichž se dokázali dostat na tabuli jen čtvrtý Kools Brother a pátá Step Star. Z hlavního dostihu Listed byl škrtnutý jediný český zástupce, Sir Sun (Power).


V úvodním dostihu, Pferdewetten.de - Preis - EBF - Rennen (2l., kat. D, 1900 m, 5.100 euro, záznam), nestačil junior stáje Lokotrans Tarique (Linngari) vedený Jiřím Palíkem na konkurenci a skončil v dostihu předposlední desátý s velkou ztrátou na vítěznou a přitom dnes debutující Ormuz (Mamool) s Jozefem Bojkem v sedle.

Nejvíce koní v českém tréninku se objevilo na startu druhé zkoušky, Preis von Karl Köhler Recycling (3+, kat. E, 1500 m, 3.400 euro, záznam). Nejlepším z trojlístku koní byl v cíli svěřenec trenérky Novákové Kools Brother (Soldier Hollow) vedený Jaromírem Šafářem, který pár metrů před cílem odsunul s dostihovou kariérou se loučíčí Step Star (High Extreme) a její jezdkyni Vendulu Korečkovou na páté, už nedotované, místo. Kools Brother zaostal za vítěznou desetinovou favoritkou Waikitou (Kallisto) o více než 12 délek. Nee l´Amour (Egerton) se Sybille Vogt skončila na osmé příčce.

Mezi nejlepší se nedokázal v ZDR Arichtekten Cup (3+, handicap kat. IV., 1900 m, 3400 euro, záznam) prosadit svěřenec Jiřího Brože A Dee Joe (Johannesburg), kterého vedla Kateřina Hlubučková. Ve dvanáctihlavém poli skončili na osmém místě s mankem přibližně 15 délek na zadrženě triumfující Osumi (Contact), v jejímž sedle si připsal vítězství Wladimir Panov. Druhým českým dvouletkem dnes v akci byl Mike of Jape (Age of Jape) s Jaromírem Šafářem v Karl Köhler Cup (2l., kat. D, 1900 m, 5100 euro, záznam). Při startu z nejvyššího boxu musel většinu dostihu absolvovat ve vyšší stopě a nakonec výsledkovou listinu na 11. místě uzavřel.

Preis der Bäckerei Schwerdtner (3+, handicap kat. IV., 1500 m, 3.400 euro, záznam) nestartoval My Charlie  Man (Myboycharlie) a Ilissa Desert (Next Desert) s Carlosem Henriquem skončila na předposledním místě, více než 20 délek za vítězem. Tím se stal pod rukama ž. Jaromíra Šafáře svěřenec rakouského trenéra Biguse Tom Tom Chap (High Chapparal), který i s druhou nejvyšší hmotností v poli 60,5 kg triumfoval snadno o tři délky (viz foto).

Lépe se nedařilo v Preis der Mitglieder des DRV 1890 e.V. (3+, handicap kat.IV., 2200 m, 3.600 euro, záznam) ani klisně Loop Love (Manduro) s Kateřinou Hlubučovou v sedle. Česká dvojice na 12. místě a přibližně mankem 25 délek na vítěze uzavřela výsledkovou listinu. Nepříliš úspěšný den pro české barvy završila předposledním místem v  HALALI - Auf Wiedersehen zum Aufgalopp am 5. Mai 2019 (3+, handicap kat. IV., 1900 m, 3.400 euro, záznam) bílá Demarkace (Shalimix) s Martinem Laubem v sedle, která se po aktivním průběhu dostihu propadla v cílové rovině na předposlední jednácté místo s velikou ztrátou na vítěznou Viva La Corsa (Kyllachy) s Andraschem Starkem. (mze)


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking