witchinpinkÚterní mítink v Angers, který se tamních deštích konal na velmi měkké dráze, přilákal i dvě tříleté klisny stáje Lokotrans, které v předchozích startech měřily své síly v Jarních cenách klisen u nás a na Slovensku. Za náročných podmínek se jim ve Francii dostizích uspět nepodařilo.

 
Nejprve se tamním divákům předvedla Aphelie Light (City Light), která doběhla šestá v Jarní ceně klisen (L) a jíž Luboš Urbánek vyslal do Classe 1 Prix d'Eventard (3, 1350 m, 30.000 €, záznam). S Václavem Janáčkem v sedle se držela v zadní části pole, v cílové rovině se jí nepodařilo dostat se přes žádného ze soupeřů, ve vyrovnaném doběhu však na vítěze ztrácela jen cca 3 1/2 délky.

Aktivněji si počínala čtvrtá z Jarnej ceny kobýl (L) Witch in Pink (Sea The Stars), kterou Janáček poslal v Prix des Jardins du Mail (2100 m, 21.000 €, záznam) pro nezvítězivší klisny do čela. Klisna vedla pole prakticky až do cílové roviny, byť místy se před ní dostala některá z klisen cválajících dále od bariéry na méně rozbitém podkladu. Přibližně 350 metrů před cílem o vedení přišla a postupně se propadla na sedmou příčku, 9 délek od vítězky. (miv)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net