V úterý na závodišti v Ascotu začne slavný královský mítink. Otevře jej v 15.30 míle pro čtyřleté a starší Queen Anne Stakes s dosud neporaženým Baaeedem (Sea The Stars), čeští turfmani ale budou s netrpělivostí vyhlížet hlavně třetí dostih programu, který přinese historicky třetí český start na věhlasném mítinku.

 
V 16.40 bude odstartována sprinterská Gr.1 zkouška King's Stand Stakes (Gr.1, 1000 m, 500.000 Ł), do které nastoupí i čtyřletý hnědák ze stáje dr. Evy Nieslanikové Ponntos (Power). Svěřenec Miroslava Nieslanika bude mít v sedle novou jedničku stáje žokeje Tomáše Lukáška a proti sobě 17 silných soupeřů. Prim tentokrát hrají zahraniční uchazeči. Z Austrálie do Ascotu přiletěl nejlepší sprinter světa Nature Strip (Nicconi), kterého pojede James McDonald, z USA přicestoval loňský vítěz Breeders; Cup Turf Sprint (Gr.1) Golden Pal (Uncle Mo) s Iradem Ortizem juniorem. První je nyní nabízen v kurzu 2:1, druhý 3:1.

Ponntos, který příslušnost k evropské sprinterské špičce prokázal skvělým vítězstvím v Prix de Saint-Georges (Gr.3), má kurz 25:1, který jej řadí do středu sázkové nabídky. Raketový start, který minule zaskočil i Frankie Dettoriho (podívejte se na první okamžik po startu) i vyzrálejší projev oproti loňské sezóně rozhodně dávají českému zástupci solidní šance na to, aby se po Nagano Goldovi (Sixties Icon) stal druhým českým koněm, který z královského mítinku přiveze dotované umístění. (miv)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net