royal ascot3Je to nepochybně dostihová událost sezóny 2022 a jeden z nejvýznamnějších počinů v novodobé historii českého turfu. Dnes, v 16.40, se při zahájení letošního Royal Ascotu postaví na start sprinterského vrcholu King's Stand Stakes (Gr.1) v Česku trénovaný Ponntos (Power), aby změřil své síly s nejsilnější konkurencí, jaké se kdy tuzemský sprinter postavil.

 
Svěřence Miroslava Nieslanika, běhajícího v barvách dr. Evy Nieslanikové, povede žokej Tomáš Lukášek, který se do sedla vyhoupne poté, co s Ponntosem v Longchamp uspěl nejlepší žokej současnosti Frankie Dettori. Po skvělém francouzském výkonu je Ponntos černým koněm dostihu a ač konkurence prezentovaná především osminásobným Gr.1 vítězem a nejlepším sprinterem světa Nature Strip (Nicconi) či americkou hvězdou a vítězem Breeders' Cup Turf Sprint Golden Pal (Uncle Mo) patří k nejlepším v historii dostihu, není český účastník bez šancí. Trochu proti němu mluví specifická dráha s nemalým stoupáním, na které bude potřebovat více sil než na kilometr na rovné trati a trať mu tak v reálu o něco prodlouží na víc než jeho optimálních 1000 metrů. Dráha bych však měla být rychlá, los mu také přidělil místa blízko největších favoritů.

Související článek: Úterní start slavného mítinku s třetím českým pokusem o úspěch na Royal Ascotu. Ponntose čeká nejlepší sprinter světa

Jeho kurz prezentovaný Racing Postem od včerejšího odpoledne stoupl z 25 na 33:1, v kurzu 25:1 jej nabízí i Tipsport. U české sázkové kanceláře si lze Ponntose zahrát i do dálky - na umístění do sedmého místa má kurz 2:1.

Celý mítink byl měl přinést Dubai Racing Channel, který lze volně sledovat buď na jednom z dvojice kanálů (přepnout lze vpravo nahoře nad obrazovkou), nebo na tomto odkazu. (miv)      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net