Nature strip2Nature Strip znovu potvrdil, že nejlepší sprintery na světě má Austrálie. Sprinterský vrchol úvodního dne pětidenního královského mítinku v Ascotu, King's Stand Stakes (Gr.1, 3+, 1000 m, 500.000 Ł), byl zcela v jeho režii a ač sázející pasovali do role favorita amerického Golden Pal (Uncle Mo), odkázal soupeře do role statistů a na kilometrové dráze vyhrál o 4 1/2 délky. Českému zástupci Ponntosovi (Power) se nepodařilo zopakovat výkon z Longchamp a doběhl třináctý.

 
Svěřenec Miroslava Nieslanika, který byl teprve třetím českým koněm v historii startujícím na královském Ascotu, se ale mezi nejlepšími sprintery rozhodně neztratil a i když jeho výkon nebyl takový jako předvedl ve Francii, žádnou ostudu v excelentní konkurenci neudělal. Opět předvedl raketový start, po němž se s Tomášem Lukáškem v sedle ocitl v čele dostihu, které okupoval první polovinu dostihu. Pak jej Lukášek vzal blíž k bariéře zřejmě s cílem chytit se favorizovaného Golden Pal, ten však záhy začal vadnout a ani Ponntos nereagoval na první pobídky tak, jak to předvedl při předešlém startu. Začal se postupně propadat až na konečné 13. místo, 12 1/4 délek od vítěze, nicméně na jeho štítě zůstal i zmíněný Golden Pal, který konec úplně vypustil a doběhl poslední.
Excelentním výkonem se při své anglické premiéře prezentoval australský NATURE STRIP (Nicconi), který po Ponntosovi bez pobízení převzal vedení a poté, co jej James McDonald začal vyjíždět, se už soupeřům jen vzdaloval. (technický výsledek).Pěkné dostihy nabídl i zbylý program. V Queen Anne Stakes (Gr.1, 4+, 1600 m) potvrdil gloriolu neporazitelnosti čtyřletý Jimem Crowleym vedený BAAEED (Sea The Stars), který i osmý start kariéry proměnil ve vítězství. Hodně dramatickou koncovku měly tříletým mílařům vyhrazené St. James's Palace Stakes (Gr.1), v nichž roli favorita uhájil vítěz 2000 Guineas COROEBUS (Dubawi) a z nemožné pozice získal fantastickým finišem čtvrté místo Maljoom (Caravaggio).Jediné překvapení z grupového programu úvodního dne přinesly dvouletým vyhrazené Coventry Stakes (Gr.2, 1200 m), v nichž uspěl 8:1 nabízený BRADSELL (Tasleet), v jehož sedle se z prvního vítězství na Royal Ascotu radovala Hollie Doyle. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net