Čtvrteční mítink v polské Wroclawi přinesl českým stájím další dvě vítězství. Obě se zrodila podle očekávání v překážkových dostizích, kde se po třech letech podařilo uspět synovi legendární Registany (Tauchsport) desetiletému REKI (Look Honey), který s Marcelem Novákem v sedle vyhrál steeplechase na 3400 metrů o 20 tisíc zlotých (záznam).


Svěřenec Hany Kabelkové, reprezentující stáj i chov Wrbna Racing, převzal v poslední třetině dostihu taktovku a v závěru uhájil vedení před domácím Minister Wojny (Indy Champ) s Pavlem Složilem mladším a dvojicí dalších českých zástupců King Heart (Nathaniel) a Sophist (The Bogberry).

O druhé české vítězství se zasloužil jiný český odchovanec šestiletý  NEL (Exciting Life - Neogena, Royal Court) z chovu Ekofarmy Rybár, který v barvách stáje RD Project pana Karla Záhory lehce o 4 délky vyhrál závěrečné proutěnky na 4000 metrů o 20 tisíc zlotých. (záznam). V sedle svěřence Evy Záhorové byl Jaroslav Myška. 

Nepřehlédněte: O České derby se uchází 19 koní. Dohlášeni byli čtyři koně včetně grupového Ariola

Dobře si čeští zástupci vedli i v bumperu Nagroda 17000 zl o 3200 metrů (záznam), kde však Ambrosius (Amaron), Viviann (French Fifteen) a Bell Elysees (Champs Elysees), seřazení na druhém až čtvrtém místě, nestačili na domácí NOBLE CLAUDINE (Nayef).

Na mítink rozhodně nezapomene Pavel Složil, který byl v úvodní steeplechase o 24 tisíc zlotých (záznam) v sedle k vítězství kráčejícího Kontrargument (Ruten), ale v posledních metrech položil ruce a přehlédl útok Marcelem Novákem vedené SPEEDY GIRL (October) a ve vedoucí pozici prohrál dostih, za což jej komise "odměnila" sankcí ve výši 12 tisíc zlotých. (miv)            Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net