Pripravna cena 2023V sobotu pokračovala i sezóna u našich slovenských sousedů a to posledním mítinkem před mezinárodním Turf-Gala. Jeho vrcholem byla sprinterská Prípravná cena na 1200 metrů, které se zúčastnili i tři čeští koně. Dostih však patřil domácím.

 
V klání o 5.000 € se prosadila čtyřletá SANDY ROSE (Cappella Sansavero) trenéra Štangela, která už na konci oblouku převzala vedení od Beau Massagot a v cílové rovině je o krk uhájila před útočícím Gentleman Jack (Fairlypi) a taktéž slibnou koncovku předvádějícím Capitano (Al Wukair) Lokotransu, který byl nejlepším z české trojice. I tak má triumf Sandy Rose trochu český nádech, neboť v jejím sedle odvedl skvělou práci žokej David Liška.

Českým žokejům se vůbec v Bratislavě dařilo a z osmi cvalových dostihů jich vyhráli šest, přičemž třetinu vítězství dosáhli na koních českých majitelů. Skvěle si vedl Milan Zatloukal, který nejprve v sedle SADAARA (Ruler of The World) trenéra Havlíčka ze stáje Marpet HK Trans s.r.o. po boji vyhrál Cenu Termaca (IV.k., 4+, 1800 m) a poté s pětiletým SHERSHABEM (Shalaa), který přes zimu přešel do stáje Autistic Dream a Radimu Bodlákovi, snadno ovládl Cenu Dark Marbla (IV.k., 1200 m). Uspěl i Jan Verner, který dovedl vítězně do cíle dvojkového Memoriálu Harryho Petrlíka staršího českého rodáka ORPHEA (Stormy Jail - Orphan, Zafonium), kterého pro DS Dolní Moravice připravuje o víkendu velmi úspěšná Eva Záhorová.

Na domácích koní uspěli tři čeští žokejové - vedle Davida Lišky, který vyhrál již zmíněný hlavní dostih, v Bratislavě uspěli i Martina Havelková a Adam Florian. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net