MaienfeldV posledních dvou letech je už zvykem, že někteří čeští překážkoví koně vyjíždějí na dostihy do Švýcarska. Včera v Maienfeldu startovali ve dvou krosových dostizích čtyři koně trenérů Odložila, Kašného a Ministra. Více se dařilo v prvním z dostihů, Preis des Swiss Heidi Hotel Maienfeld (4+, cross country, 4200 m, 10.000 CHF), kde novopečený žokej Jan Odložil dovedl do cíle jako třetí Hayley (Needhan´s Fort).


Podruhé ve Švýcarsku startující klisna Stáje Dopa - Odložil zaostala za vítězem o sedm délek. Druhým českým startujícím v dostihu byl Badagris (Fly to the Stars) DSS Marianov, který s Pavlem Kašným v sedle dokončil dostih s odstupem na posledním čtvrtém místě.

Vrcholem smíšeného mítinku byla Grosser Preis der Stadt Maienfeld (4+, cross country, 5400 m, 25.000 CHF), kde startovalo šest koní. Vítěz ze srpna v Aarau Sweet Red Wine (Ray of Light) měl bohužel s Janem Odložilem pád a matador Borderland (Fasliyev) se svým trenérem Kašným po aktivním průběhu dostihu výsledkovou listinu na pátém místě uzavřel. V závěru o vítězství bojovali dva koně, z nichž nakonec o krk uspěl Papageno (Rock of Gibraltar) před polokrevným Beaumarem (Khalkevi), kterého vedl Ondřej Velek. (mze)
Záznam Preis des Swiss Heidi Hotel Maienfeld:    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net