Merano AlBustanTři vítězství dnes vezou z Merana čeští koně a jezdci. Výborný výkon předvedla překážková hvězda stáje Lokotrans Al Bustan, svěřenec trenéra Popelky dominoval rozdílem třídy. Zvítězil také Piton des Neiges s Bartošem v sedle a impozantně vstoupil do sezóny Holčákův King Heart vedený ž. Stromským. A dařilo se i ve Wissembourgu, kde získal třetí peníze Taste of Rock s J. Myškou v sedle.


V Premio Val Passiria (5+, steeple, 3900 m, 21.000 euro, záznam) se postavil jeden domácí kůň  převaze čtyř koní z Česka. V dostihu měl bohužel pád Ole Caballero (Sholokhov) s Jiřím Kouskem, takže se nakonec do cíle dostali jen čtyři účastníci. Po zadržení před třemi týdny se ukázal ve výborném světle Al Bustan (Medecis), do jehož sedla angažovala stáj Lokotrans Andrewa Glassonburyho, který pro ni letos už jezdil šeskrát v Pardubicích. Al Bustan se dlouho držel vzadu kompaktního pole, a i přes snahu Il Superstite (One Cool Cat) a Josef Bartoše nenašel v cílové rovině rovnocenného soupeře. Dominoval o sedm délek před zástupcem Scuderia Aichner Il Superstitem. Třetí místo patřilo jedinému domácímu koni Mezajymu (Makfi) a čtvrté poslední místo s odstupem zaujal Almost Human (Le Havre) vedený Janem Kratochvílem, kteří se část dostihu podíleli na tempu.

Další velká česká přesila se sešla na startu Premio Saltusio (5+, siepi, 3500 m, 19.000 euro, záznam), kde z devíti startujících přijelo šest od českých trenérů. Favoritem dostihu byl z Pardubic rozběhaný Kifaaya (Intikhab) se svým stálým jezdcem Lukášem Matuským. Na tempu se v průběhu dostihu podílelo více koní a největší část kurzu odvodil  Quinze de la Rose (Turtle Bowl), jehož vedl Jan Faltejsek. V závěrečné zatáčce se drali dopředu kromě Kifaayi také zástupci trenérů Váňových Piton des Neiges (Buck´s Boum) a Mushrae (Kalanisi), kteří skákali poslední překážku v jedné řadě. V cílové rovině finišem o půldruhé délky dominoval pod Bartošovým vedením Piton des Neiges (Buck´s Boum), který při pátém startu za středisko Váňových získal první vítězství. Za druhým Kifaayou zaostal Mushrae s Janem Kratochvílem o tři délky. Na tabuli se ještě dostal pátý Quinze de la Rose, zatímco Lagoas (Shamardal) a Glassonbury výsledkovou listinu na sedmém místě uzavřeli. Le Grand (Grand Presidium) a Marcel Novák spadli na jedné z překážek.

Štěstí opustilo české zástupce v Premio Val Martello (5+, steeple, 3800 m, 19.000 euro, záznam). Výtečný výkon v ní podal Prince d´Orage (Tirwanako), kterého Josef Bartoš poslal do čela po startu a šéfovali šestihavému pelotonu. V poslední třetině dostihu měl zástupce stáje Josefa Aichnera stále větší převahu, ale při zatáčení do cílové roviny zřejmě hnědák uklouzl a spadnul. Vítězem dostihu se tak stal favorizovaný Live Your Life (Turati) s Raffaele Romanem, o tři a půl délky před dalším domácím koněm, Faverovým Pazzescem (Mastercraftsman). Deset délek za ním dostih dokončil na třetím místě Big Fly (Hurricane Run) a Jan Kratochvíl, zatímco Ronaldo King (Stormy Jail) a Lukáš Matuský na čtvrtém místě byli poslední dvojicí, která dokončila dostih. Jeho stájová kolegyně Dajuka (Jukebox Jury) vedená Markem Stromským totiž také měla v dostihu pád.

Výtečně vstoupil do letošní sezóny už loni na italských překážkách velký talent ukazující zástupce stáje Monte Negro King Heart (Nathaniel), který pod vedením Marka Stromského 12 délek ovládl Premio Scena (4l., siepi, 3200 m, 20.900 euro, záznam). Na tabuli se ještě vešli třetí Quick Beauty (Sinndar) s Josefem Bartošem, čtvrtý Edef Xam (New Approach) a Jan Kratochvíl, a doběhl uzavřeli na pátém místě Sorbet (Silver Whistle) a Marcel Novák. Druhá polovina startovního pole se bohužel do cíle nedostala. Byl mezi nimi také debutant na italských skocích Korfu (Blue Coral) s Janem Faltejskem, kteří uklouzli před druhou překážkou, a rovněž poprvé se v Itálii ukazující Trenta (Camill), kterou Rostislav Benš v dostihu zadržel.

Český turf měl mít dnes v Meranu zastoupení také v rovinovém dostihu, ale zástupce stáje DAR Hidden Flame (Barathea), který tu letos již jednou startoval, byl z dostihu škrtnutý.

Dalším českým překážkářem v akci byl ve Wissembourgu zástupce stáje Englicovi a Kulhánkovi Taste of Rock (Myboycharlie). V  Prix O'Délices d'Enzo (5+, steeple, 13.000 euro) bojoval s Jaroslavem Myškou o vítězství a nakonec skončil na třetím místě, délku a čtvrt za vítěznou německou Amazing Sea Pearl (Samum) se Sonjou Daroszewski v sedle. Druhý byl další německý kůň Jupiter, kterého vedl Lukáš Sloup. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking