Merano Au Pied LeveStejně jako před týdnem, tak i dnes si na meranské dráze připsali vítězství zástupci tří českých tréninkových středisek. Opět to byli trenéři Josef Váňa mladší a Radek Holčák, ke kterým se do úspěšné trojice přidal Ludvík Haris. Mezi jezdci si připsali po jednom vítězství Josef Bartoš, Jan Faltejsek a Lukáš Matuský.


V prodejní Premio Val d´Isarce (5+, steeple, 3550 m, 12.000 euro, záznam) nenašel rovnocenného soupeře zástupce Scuderia Aichner SRL Temperament (Fast And Furious). Minule ho porazil výtečný stájopvý kolega Champ de Bataille (Dream Well), ale dnes už se pod vedením  Josefa Bartoše naplno prosadil a triumfoval o 15 délek před zlepšenou svěřenkyní trenérky Baštové La Provence (Electric Beat), v jejímž sedle byl Jan Faltejsek. Hůře skákající Rakisz (Cloword) vedený Sylvainem Mastainem skončil třetí, zatímco jeho tréninková kolegyně Lancaster Rose (Windsor Knot) byla Rostislavem Benšem zadržena.

Na vítěznou vlnu se po osmi měsících vrátil zástupce stáje DAR Au Pied Leve (Apsis). Při svých prvních dvou startech v aktuální italské sezóně se mu tolik nevedlo, ale dnes v Premio Betflag Quota Fissa (4+, siepi, 3300 m, 15.000 euro, záznam) s Janem Faltejskem v sedle dokázal o půl délky porazit favorita Kazoo (Lateral) vedeného Josefem Bartošem. Svěřenci Josefa Váni staršího Cheap Thrill (Ramonti) a König Samur (Samum) se na tabuli nevešli.

Pěkným finišem ovládl Premio Giulio Coccia (5+, steeple, 4100 m, 13.000 euro, záznam) ze Slušovic před měsícem rozběhaný svěřenec Radka Holčáka Kubali (Approve) s Lukášem Matuským, který již před dvěma roky dokázal v Meranu pro stáv Asury Kolesa vyhrát. Dnes za sebou v cíli zanechal o délku a čtvrt Broughtona (Teofilo) a Jiřího Kouska, zanímž o půl délky byl třetí Nando (Hernando) s Bartošem. Čtvrtý Le Molleau (Silver Frost) a Jan Kratochvíl již měli za nimi odstup. Při své italské premiéře skončila sedmá Wroblewského Banja Luka (Sorbie Tower) s Rostislavem Benšem v sedle.

Smůla potkala v závěrečné Premio Cermes (3l., siepi, 3000 m, 20.900 euro, záznam) pro tříleté překážkáře druhého favorita dostihu Lorda Dragona (Dragon Dancer), který s Josefem Bartošem skončil už na první překážce. Snadným vítěztsví se ozdobil počtvrté za sebou triumfující Romanův Sky Constellation (Blue Constellation). O osm délek za ním doběhl do cíle nejlepší ze čtveřice českých koní World Speed (Jukebox Jury), kterého jezdil Jan Kratochvíl. První start posily Stáje Březová Always Runninga (Elusive Pimpernel) pod vedením trenéra Holčáka skončil čtvrtým místem, v jeho sedle byl Adam Čmiel. Tech Jury (Jukebox Jury), který část dostihu odvodil, proběhl cílem šestý. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking