Dresden ManoamanoSedm koní v českém tréninku, z toho čtyři svěřenci trenéra Miroslava Nieslanika, se dnes popasovali s německými soupeři na dráze v Drážďanech. Čtyři koně dosáhli na dotovaná místa, přičemž nejlepším výsledkem byly čtvrté příčky Quest Royala, tříletého Manoamana a Belindy Too.

Dva zástupci českých stájí startovali koně v Preis des Malerfachbetriebes (3+, handicap kat. IV, 2000 m, 5.000 euro, záznam).  Více se dařilo spolehlivému maradorovi Quest Royalovi (Glavalcour), kterého Martin Laube dovedl do cíle na čtvrtém místě, 11 délek za vítězem. Poprvé v zahraničí startující Ecologi Lolek (Silver Whistle) s Jozefem Bojkem v sedle doběhl šest délek za ním na pátém místě, přičemž porazil pouze jednoho soupeře.

Polobratr Ecologic Lolka, tříletý Ecologic (Alandi) se při svém třetím životním startu  poměřil se šesti vrstevníky v
Idee Kaffee Preis (3l., kat. D, 1900 m, 6.000 euro, záznam). S Janem Rájou výsledkovou listinu uzavřel, na vítězného favorita Kliffa (Jukebox Jury), kterého jezdil Bauyrzhan Murzabayev, však ztrácel více než 26 délek.

Mnohem blíže vítězi byla jeho stájová kolegyně La Paix  (Montmartre) podporovaná Filipem Minaříkem v Preis der Glöckner Autowelt (3+, handicap kat. III, 1900 m, 7.000 euro, záznam). Letošní dvojnásobná vítězka z mostecké dráhy totiž na šestém předposledním místě zaostala za vítězem jen o 3 délky.

Stejně jako minule v Lipsku, tak ani v drážďanské Preis des Gastronomieausstatters  (3+, handicap kat. IV, 1400 m, 5.000 euro, záznam) se nedokázal dostat desetiletý  Cool Whiskey (One Cool Cat) na přední místa. S Martinem Laubem v sedle proběhl cílem poslední jedenáctý, více než 15 délek za vítězem.

Druhý z Memoriálu Profesora Václava Michala Manoamano (Alexandros)  absolvoval svůj druhý letošní start v Drážďanech v Preis der Möbelwerkstätten Klotzsche Bau – und Einrichtungsgesselschaft (3l., kat. D, 1500 m, 6.000 euro, záznam). Po aktivním průběhu dostihu za asistence žokeje Ráji v cílové rovině usiloval o vítězství, ale nakonec nestačil třem soupeřům. Na vítězného slovenského Wirrwara (Jukebox Jury) vedeného Jiřím Palíkem ztrácel jen délku a čtvrt.

A  třetí čtvrté místo pro českou výpravu získala v Preis des Schiller Garten (3+, handicap kat. III, 1500 m, 6.500 euro, záznam dostihu) německými drahami protřelá Belinda Too (Tertullian) s Maxime Pecheurem v sedle. (mze)