merano 4Již dvaatřicet vítězství získali letos v Česku připravovaní koně v italských překážkových dostizích. K dosavadní třicítce, zahrnující i čtyři dostihy kategorie Graded, v neděli v Meranu přidali další dvě vítězství svěřenci otce i syna Váňových.


Dotačně cennější bylo vítězství osmiletého ALTUSE (Saint des Saints) v proutěnkách Premio Giovanni Bonomi (4+, 3300 m, 14.000 €), rozhodovat však o něm musela cílová kamera, která určila, že svěřenec Josefa Váni mladšího ze Scuderie Aichner, vedený Josefem Bartošem, byl v cíli navzdory nejvyšší váze o nos dříve než domácí Assassin, vedený Dominkem Pastuszkou. Třetí finišoval Igor (Tai Chi) a čtvrtý Nordstrand (Reliable Man).

Druhým českým vítězem byl stáj Michaela Grimminggera reprezentující čtyřletý LA SALINERO (Maxios), který s Janem Kratochvílem jistě o 2 délky ovládl Premio Or Jack (pp, 4+, 3300 m, 12.000 €). Vedle svěřence Josefa Váni staršího v dostihu bodoval i třetí Wilantos (Adlerflug) a čtvrtý Darzan (Le Havre). 

Ve zbylých dvou překážkových dostizích obsadili čeští koně druhá místa a opět se o ně stejnou měrou postarali svěřenci obou Váňů. Fly Filo Fly (Kingsfort) Josefa Váni staršího po dvou vítězstvích v předešlých startech tentokrát odešel o tři délky poražen od PRODIGIEUX (Prince Gibraltar) v úvodním krosu Premio Silvio Lo Svelto (3500 m, 5.000 €), Sopranu Meneghino (Australia), který též už letos v Itálii dvakrát vyhrál, chybelo 3/4 délky k dalšímu plnému zásahu v proutěnkách Premio Luca Brunoro (3000 m, 12.100 €).

V Saint-Cloud bez umístění

V Saint-Cloud, kde Bauyrzhan Murzabayev lehce vyhrál Classe 1 s klisnou brilantního rodokmenu Amboise (Dubawi), která by mohla být jeho dobrou šancí pro Prix de Diane (Gr.1), startovali i tři tříletí koně z bošovické centrály ze stáje Leram, na dotované umístění však nedosáhli.  Poprvé ve službách stáje Leram startující Sunshinefled (Seabhac) doběhla šestá v Prix Calandria (maiden, 3 kl., 1400 m, 27.000 €), Prewitt (Pedro The Great) sedmý v taktéž pro nezvítězivší vyhrazené Prix Cadet Roussel (3 hř., 1400 m, 27.000 €) a Marlowe (Al Wukair) devátý v handicapu Prix des Pyrenees (3, 1500 m, 25.000 €). (miv)        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net