hollystoryTři velice zajímavé francouzské starty dnes absolvovali koně v českém tréninku na dvojici tamních závodišť. V Moulins se představila dvojice svěřenců Dalibora Töröka ze stáje Ecurie Haras de Beaufay, potomků Trávníčkovy klisny Holly Polly (Dylan Thomas), jejich polosestra bude v pondělí nabídnuta na prestižní srpnové dražbě v Deauville.


Oba polosourozenci jí poskytli slušné reference. Tříletá Holly Story (Charm Spirit) skončila blízko třetí v handicapu Prix de l'Allier (3, 1000 m, 18.000 €, záznam), její mladší polobratr Holly Happy (Shalaa) debutoval čtvrtým místem v maiden Prix des Erables (1400 m, 18.000 €, záznam).

V Clairefontaine se po čtrnáctiměsíční pauze vrátil na dráhu nejbohatší rovinový kůň české historie Subway Dancer (Shamardal). V silně obsazené Classe 3 Prix Always Fair na 1800 metrů (záznam) se pod Buyrzhanem Murzabayevem chopil po startu taktovky, blízko čela byl až do cílové roviny, pak však ztratil o dostih zájem a doběhl předposlední. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net