Poslední start absolvoval loni počátkem června v Bratislavě, kde doběhl pátý ve Velké ceně Slovenska. Pro Koně roku 2018 Subway Dancera (Shamardal) to tehdy byla premiéra ve středoevropském prostoru a druhý start v barvách stáje Lokotrans. Nyní, po 14 měsíční pauze, se svěřenec Zdeno Koplíka, vrací na dráhu.

 
Nejbohatší rovinový kůň v historii našeho turfu tento pátek ukončí dlouhou pauzu startem v Prix de Villers-sur-Mer (Prix Always Fair), dostihu na 1800 metrů ve francouzském Clairefontaine. Dostih o 18 tisíc eur je sice "jen" Classe 3, mezi 11 uchazeči je však hned 6 koní, kteří získali status blacktype koně, tedy zvítězili či se umístili do třetího místa v listed nebo grupovém dostihu. Tři již dokonce takový dostih vyhráli.

Nepřehlédněte: Koňařský svět smutní. Ve věku 72 let navždy odešel Antonín Černocký

Vedle Subway Dancera, do jehož sedla se poprvé vyhoupne český a německý šampión Bauyrzhan Murzabayev, může být v dražebních katalozích velkým tučným písmem psáno i jméno pětiletého Fantastic Spirit (Charm Spirit), který loni a předloni získal dvě listed vítězství, letos však běhá hlavně Classe 3 dostihy. Druhým je čtyřletý Ocean (Exosphere), kerý před 13 měsíci vyhrál v Deauville sprinterskou Gr.3 Prix de Ris-Orangis na 1200 metrů a distanci 1800 metrů si vyzkouší podruhé v životě. Z koní zatím jen v blacktype dostizích umístěných zaujme především čtyřletá Crohanne (Havana Gold), nyní běhající v barvách někdejší české amatérské jezdkyně Moniky Krčové. Crohanne z dosavadních 9 startů získala 2 vítězství a 5 umístění, loni doběhla třetí v Gr.3 Prix Cleopatre a do dostihu nastupuje s ratingem 41 kg.

Dostih startuje v 18.20 a lze jej volně sledovat po bezplatné registraci na www.france-galop.com. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net