Strasbourg2 IvoDnešní časný dostihový den ve Strasbourgu přinesl starty čtyř koní v českém tréninku ve dvou disciplínách. Dva z nich získali dotovaná umístění za celkem 2.315 euro. Nejvíce se dařilo svěřenci trenérky Baštové Ivovi (Areion), který pod vedením svého stálého jezdce Jana Faltejska získal v Prix Linkt – prix de la Division Leclerc (4 l., prout. přek., 3500 m, 17.000 euro) čtvrté místo.


Jeho odstup za triumfujícím druhým favoritem Foxborem (Maxios) s Felixem de Gilesem v sedle byl 15 délek. Druhým zástupcem českých stájí v dostihu byl Alva (Black Sam Bellamy) vedený Diego de Clercquem. Skončil na sedmém místě s velkou ztrátou na ambicoznějšího českého kolegu.

Další dva čeští koně se poměřili s místní konkurencí v prodejní Prix Fonciere du Rhin - Prix de la Moder (3l., 2000 m, 14.000 euro) pro tříleté koně. Dostih znamenal čtvrtý start v kariéře pro zástupce DS Pegas Helisona (Elusive City), kterého dovedl Stephane Breux do cíle na páté příčce, asi šest a půl délky za úlohu favoritky splnící April Wine (Charm Spirit). Dostihu se též zúčastnil Kings Rock (Joshua Tree) trénovaný Pavlínou Baštovou, který za asistance Laury Grosso doběhl osmý předposlední, o více než 20 délek za vítězkou. (mze)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net