Prix Bedel 2023Česko má dalšího blacktype koně. V sobotu na závodišti Lyon Parilly rozšířil početnou řadu koní v českém tréninku, kteří se dokázali umístit do třetího místa v listed či grupovém dostihu, pětiletý hnědák stáje Pegas Vert Liberte (Muhaarar), který s Theo Bachelotem doběhl třetí v Prix Bedel (L, 4+, 2400 m, 52.000 €, záznam).

 
Svěřenec Dalibora Töröka v Lyonu předvedl nadějný výkon už před měsícem, kdy finišoval druhý v Classe 2. Tentokrát jej však čekala konkurence šesti blacktype vítězů a jednoho blacktype umístěné koně v poli devíti koní, ve kterém byl i na dráhu se vracející slovenský Kůň roku Opasan (French Navy). Ten pod Václavem Janáčkem potvrdil, že mu zranění nesebralo nic z vysoké třídy a po desetiměsíční pauze se vrátil pěkným druhým místem. Skvěle si vedl i Vert Liberte, tradičně útočící ze zadních pozic, který se celou rovinu posouval blíž k čelu a mohutně podporován Theo Bachelotem dokázal v posledních metrech vybojovat třetí příčku, přičemž na Opasana ztrácel pouhé půl délky.

Dotované umístění veze z Lyonu také čtyřletý Help (Dream Ahead), ze stáje Jany Dufkové, který s Tomášem Lukáškem v sedle obsadil páté místo v prodejní Prix de Rebufer (Classe 4, 4+, 1000 m, 16.000 €, záznam).   

Poslední dostih Peace Garden

Bohužel z Francie dnes nepřicházely jen dobré zprávy. V Auteuil, kde zítra stane Suroit na startu největší francouzské steeplechase, dnes v listed Prix Saint-Sauveur (5+, 4400 m, 110.000 €, záznam) startoval jeho stájový i tréninkový druh Peace Garden (Kapgarde) s Josefem Bartošem. Na poslední překážce, na níž najížděl v pozici, kdy mohl bojovat o poslední dotovaná místa, po kolizi padl a utrpěl fatální zranění.

Dlužíme vám ještě výsledek z Nancy, kde o den dříve startovali Quinze de la Rose (Turtle Bowl) a Folburg de Palma (Sageburg), která v proutěnkách Prix de la Place d'Alliance (Classe 3, 5+, 26.000 €, záznam) skončili na dotovaných pátém a šestém místě. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net