Sztorm NagrodaTiumenaPřekážkové dostihy ve Wroclawi byly opět úspěšné pro české stáje, které zvítězily třikrát. V hlavní Nagrodě Tiumena se zásluhou Sztorma a žokeje Nováka radovali ze snadného vítězství majitel Karel Zatloukal a trenér Greg Wroblewski. Ve velkém stylu se dnes vrátil po roce na dráhu další trenérův svěřenec Green Rocks, který start-cíl ovládl závěrečný dostih a neprohrál tak potřetí za sebou.

První překážkový chodem odpoledne byla Nagroda 16.000 zl (4+, proutěné překážky, 3600 m, 16.000 zl) se dvěma zástupci českých stájí na startu. Lépe si počínal svěřenec Grega Wroblewského Mystical Wind (Montjeu) s Davidem Dygrýnem, který získal druhé místo za Newmanem trenérky Iwony Wroblewské s Markem Stromským v sedle. Po dvou a půl letech se na dráhu vracející Barbarosa (Rosensturm) s Pavlem Kašným obsadil šesté místo.

První české vítězství se zrodilo v Nagroda 20.000 zl (4l., steeplechase, 3600 m, 20.000 zl), kde o něho bojovali tři zástupci českých stájí. Nakonec o délku a půl dominoval pod taktovkou ž. Marcela Nováka kůň trenéra Pavla Polese Idol (Nowogródek), který se při druhém startu za stáj Vocetka dokázal vítězně prosadit. Velmi dobrý výkon podala i  Kopra (Sorbie Tower) se Sertashem Ferhanovem, jenž uhájila druhé místo o nos před svěřencem MVDr. Olehly Illdowhaticanem. V jeho sedle byl Jakub Spáčil.

Hlavním chodem odpoledne byla již tradiční Nagroda Tiumena (5+, steeplechase, 4200 m, 20.000 zl) se třemi českými zástupci na startu. O tempo v dostihu se větší část dostihu staral Starbuck (Tiger Cafe) s Markem Stromským. Po polovině dostihu byl vystřídán domácím Nettem a nedlouho poté Sztormem (Enjoy Plan), v jehož sedle byl Marcel Novák. Tato dvojice vníhala s náskokem do cílové roviny, kde pohodlně zvítězili o čtyři a půl délky před Starbuckem. Marcus Aurelius (Stormy River) se Sertashem Ferhanovem stačil dnes jen na šesté poslední místo. Zástupce Wrbna Racing Reki měl v dostihu pád.

Bezesporu nejtřídovějším účastníkem Nagroda 16.000 zl (5+, steeplechase, 3600 m, 16.000 zl) byl Green Rocks (Red Rocks), který před rokem dokázal vyhrát i německou steeplechase Listed. Od té doby ale nestartoval a dnes ho Greg Wroblewski vrátil ve velkém stylu na dráhu. Pod vedením Sertashe Ferhanova dotiž tento zástupce stáje Enrico Borroni dominoval v dostihu start-cíl o 11 délek před Letegertem (Egerton) a Marcelem Novákem. Druhý svěřenec Grega Wroblewského Killmurray Breezer (Morozov) nestartoval. (mze)