velka jarna cena 2018Také na Slovensku se dnes odběhly první dva klasické dostihy - Jarná cena kobýl a Veľká jarná cena. V obou se prosadili koně českých stájí, přičemž oba vítěze připravil trenér Václav Luka mladší a v jejich sedlech se prosadil nyní v Německu působící žokej Murzabayev.


V Jarnej ceně kobýl (L, 3 kl., 1700 m, 23.000 €) zaostala favorizovaná vítězka trialu Slivka (Mikhail Glinka) na startu asi 3 délky. Diktování tempa se pak ujala WILD LOVE s žokejem Murzabayevem a svěřenkyně trenéra Václava Luky, který před týdnem sedlal vítězku Jarní cenu klisen s Lady Westminster, ve střední Evropě debutující zástupkyně stáje Lokotrans Slovakia CZ, náskok udržela až do cíle. Dvě a půl délky zpět finišovala na druhém místě maďarská Fire For Goga (Vale of York), třetí přišla česká odchovankyně Bethany Belle (Next Deserrt), čtvrtá Zambala (Wiesenpfad) a páté místo zbylo na Slivku, která po ztrátě v úvodu ještě nabrala další ztrátu při točení do cílové roviny. Ve Francii narozená Wild Love je vlastní odchovankyní Lokotransu Slovakia CZ, v jehož barvách běhala i matka Waajida (Dubawi), čtvrtá z Ceny Arvy (L) a pátá z Jarnej ceny kobýl (L), v říjnu 2009 zakoupená na Tattersalls Autumn Horses in Training jako dvouletá za 8.000 gns. Otec Planteur (Danehill Dancer), vítěz Prix Ganay (Gr.1) a druhý z Prix du Jockey Club (Gr.1), má letos na dráze první ročník tříletých a zatím nemá blacktype vítěze, jen 3 potomky, kteří se ve stakes dostizích umístili. 

Proměnu středoevropského debutu v klasické vítězství viděli diváci i ve Velkej jarnej ceně (L, 3 hř+kl., 1700 m, 25.000 €). Nová akvizice stáje Leram BEAU MASSAGOT (Panis), zakoupený na konci března po vítězství v prodejce za 45.050 €, byl díky formě, kterou předvedl ve Francii (mj. triumf v Class 1, čtvrté místo v listed Prix Herod a rating 41 kg), pasován do role favorita, které se zhostil se ctí. Brzo po startu se usadil za vodícího Finiose (Midships), který mu umožnil pohodový průběh, v cílové rovince mu navíc cestu k triumfu usnadnilo bočení jeho největšího soupeře Quintera (Stormy Jail), který za ním v cíli zaostal o krátkou hlavu. Třetí peníze bral vítěz trialu Darkolva (Dark Angel), čtvrté místo získal aktivní Finios.Beau Massagot je synem vítěze Prix Messidor (Gr.3) Panise (Miswaki), působícího v chovu již od roku 2002, ale bez výraznějších úspěchů.Samotný Beau Massagot je úzce 2x3 prochován na Panisova otce Miswaki, na Miswakiho otce Mr Prospectora je pak prochován 3x4x4. Praprabábou Beau Massagot je klisna Fenella (Thatch), jejíž syn Friedland (Nijinsky) působil v 90. letech minulého století v chovu Vítězslava Vandy.  

napajedla quintero3

Nabitý bratislavský mítink hostil vedle dvojice klasických dostihů i další dva dostihy I. kategorie. V Jarnej míli (I.k., 4+, 1600 m, 7.000 €) se lehce o 3 1/4 délky před True Champ (Campanologist) prosadila domácí odchovankyně z chovu Hřebčína Kobylany MOOREEN (Calming Influence - Marnaari, Capri), jejíž otec i mateřský otec krátce působili i v našem chovu. George Boole skončil čtvrtý, obhájce vítězství Lagaro šestý.Pěkným dostihem v poctivém tempu byla Veľká májová cena (I.k., 4+, 2400 m, 7.000 €), v niž na distanci uhájil prvenství domácí ORIENTAL SKY (Tiger Hill) s Jaroslavem Línkem, na kterého útočil zástupce stáje Monte Negro Intisari (Intikhab) a Autor (Authorized). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking