Vedle sprintera Goodricke (Bahamian Bounty) by měl pro přiští sezónu posílit sestavu plemenných hřebců v Hřebčíně Křenek, t.č. v insolvenčním řízení, taktéž z Německa pronajatý sedmiletý Abbashiva (Tiger Hill), který na Křenku zahájí svou chovnou kariéru.

Abbashiva běhal od dvou do sedmi let, během 5 sezón absolvoval 22 startů, z nichž 6 proměnil ve vítězství a v 5 dalších se umístil. Svému majiteli vydělal 143.716 euro a německý handicaper jeho třídu ohodnotil nejvyšší známkou 95 kg. Jeho největším úspěchem byla dvě vítězství v Gr.2 dostizích na mílové distanci - Grosse Hessen Pokal v roce 2008 ve Frankfurtu a Preis der Freunde und Förderer des Düsseldorfer Reiter o dva roky později v Düsseldorfu. Jednou se střetl i s naším Iryklonem, který za ním doběhl o 3/4 délky čtvrtý v Premio Del Piazzale - Memorial Enrico Camici (L) v Miláně.

Otcem Abbashiva je nedávno uhynulý Danehillův syn Tiger Hill, úspěšný plemeník a otec 41 black type vítězů (4% ze všech potomků dostihového věku), matka Abba (Goofalik), získala 2 vítězství z 8 startů a vydělal 12.660 euro. V chovu dala vedle Abbashiva i valacha Abbadjim (Big Shuffle), dvojnásobného Gr.3 vítěze na sprinterských tratích.     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net