Vítěz Českého derby 2010, pětiletý ryzák Talgado (Lomitas) odchází do Kazachtánu. Bývalý úspěšný reprezentant barev stáje Lider racing Stable bude v Kazachstánu působit jako plemeník. Jeho odchod do tamního chovu zprostředkovala agentura Christian Richner Bloodstock.

Talgado byl jako roček zakoupen svým majitelem za 8.000 euro na badenské mixed dražbě v říjnu 2008. V péči trenéra Filipa Neuberga vítězně debutoval jako dvouletek v polovině října v dostihu III. kategorie na 1400 metrů, do konce sezóny se mu podařilo vyhrát i druhý dostih stejné třídy.
Ve třech letech debutoval třetím místem v dostihu II. kategorie, stejné umístění získal i počátkem května ve stejné kategorii. Poté obsadil čtvrté místo ve Velké jarní ceně (L), následně vyhrál jistě o 3 délky Velkou červnovou cenu a formu potvrdil i v Českém derby, které vyhrál v novém rekordu 2:28,46.
Derby bylo jeho posledním startem na českých drahách. Po čtyřapůl měsíční pauze vyrazil v polovině listopadu do Drážďan, kde v listed společnosti neuspěl. Ve čtyřech letech odběhl 4 dostihy ve Francii v listed a grupové společnosti, největším úspěchem bylo páté místo v Prix Lord Seymour (L) v Longchamp. Letos se na dráze neukázal.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net