Bullypulpit2Nejúspěšnější domácí plemeník, soudě dle výsledků potomků narozených z působení hřebce v českém chovu, dvanáctiletý Bully Pulpit, mění působiště. Po osmi sezónách v chovu Josefa Pšurného se stěhuje do Čech, kde bude působit v nově vznikajícím hřebčíně v Krabčicích, patřícímu chovatelskému projektu Ing. Rostislava Kopeckého Darhorse.


Nestartovavší Bully Pulpit je synem předního amerického plemeníka Pulpita (A.P. Indy), který bohužel právě dnes v 18 letech uhynul, a Gr.3 vítězky Madame Pandit (Wild Again), matky vítězky Gamely Handicapu (Gr.1) klisny Mea Domina. V ćeském chovu působí od roku 2004 a postupem času se vypracoval na čelo zdejších hřebců. K jeho nejúspěšnějším potomkům patří pětinásobná jedničková vítězka Merbela, dále Agromerace, Apinoa, Arzek, Aziak, Hugo Kub a další.

Nový vlastník hřebce plánuje Bully Pulpitovi svěřit okolo pěti vlastních klisen, očekává též zájem ostatních chovatelů. Pro Bully Pulpita znamená přesun do nového působiště i šanci na připuštění nových zajímavých klisen - Darhose dnes navíc disponuje zcela jistě nejkvalitnějším mateřských stádem v České republice. To by měla v nejbližší době rozšířit i Galileova dcera Leo Gali, jejíž polosestra Hazel Lavery, klisna podobné třídy (rating 108 oproti 103 librám Leo Gali), ale po výrazně slabším otci Excellent Art, byla tento týden na dražbě v Newmarketu vydražena do chovu za 280 tisíc gns.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net