Ztrátu, vzniklou odchodem Darsalama k Vítězslavu Vandovi, bude Hřebčín Křenek řešit pronájmem úspěšného sprintera Goodricke (Bahamian Bounty), vítěze William Hill Sprint Cupu (Gr.1) a nejlépe hodnoceného sprintera Evropy v roce 2005, který by měl v Křenku působit minimálně 4 sezóny.

Goodricke je synem plemeníka Bahamian Bounty (Cadeaux Genereux), špičkového dvouletka, který se, podobně jako jeho otec Cadeaux Genereaux, projevuje jako otec raných a rychlých koní. Nyní působí v chovu National Stud a připouští za 8.500 liber.

Matka Goodricke klisna Star (Most Welcome), vítězka jednoho dostihu ve dvou letech, dala vedle Goodricke i vítěze Darley July Cupu (Gr.1) hřebce Pastoral Pursuits, který je Goodrickovýcm pravým bratem a připouští vedle svého otce na National Stud s poplatkem 6.500 liber.

Sám Goodricke (viz profil hřebce ze stránek německého hřebčína) absolvoval 13 startů, 5x zvítězil a 4x doběhl druhý, na dráze vydělal 237.084 liber. V roce 2007 byl zařazen do chovu na Overbury Stud v Anglii, následující dvě sezóny strávil v italském Allevamento Fattoria Renaccino a poté byl přesunut do německého Gestut Ohlerweiherhof, kde připouštěl za 4.000 euro. Letos má na dráze druhý ročník tříletých, zatím žádný z jeho nepočetné kolekce potomků neuspěl v dostizích kategorie blacktype, z anglického působení si vedle nejlépe jeho syn Dunhoy, trojnásobný vítěz se ziskem 17.544 liber.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net