midshipsDomácí sestava plemenných hřebců pro nadcházející sezónu se možná dočká výrazné posily. Jak nás informoval Ing. Rostislav Kopecký, je z dosavadního vývoje obchodních jednání reálné, že jeho chovatelské centrum DARHORSE u Roudnice nad Labem posílí dosud ve Francii etablovaný Midships (Mizzen Mast). Definitivní výsledek jednání by měl být znám do konce měsíce.

Sedmiletý Bělouš Midships, od roku 2011 působící na Haras De Saint Arnault, kde první rok připustil solidní kolekci českých matek, má za sebou velmi úspěšnou dostihovou kariéru. Tu zahájil jako dvouletý v Anglii, kde vyhrál, od tří let běhal v USA, kde na travnatých površích patřil ke špičce. Jeho největším úspěchem je vítězství v Charlie Whittingham Memorial Handicapu (Gr.1, 2000 m), vyhrál též San Luis Rey Handicap (Gr.2, 2400 m) a San Juan Capistrano Handicap (Gr.2, 2800 metrů), v Hollywood Derby (Gr.1, 2000 m) doběhl třetí. Celkem získal 5 vítězství a vydělal 527.975$.

Odchovanec slavné Juddmonte Farms je synem plemeníka Mizzen Mast (Cozzene), Gr.1 vítěze a otce Gr.1 vítězů, který minulý týden významně stoupl v ceně poté, co se dvěma jeho potomkům podařilo zvítězit v dostizích Breeders' Cupu, díky čemuž již Juddmonte Farms ohlásila růst jeho připouštěcího poplatku na příští sezónu na 15.000 dolarů.

Matka Interim (Sadler's Wells) získala na dráze 5 vítězství, mj. v La Prevoyante Handicapu (Gr.2) a River Cities Budweiser Breeders' Cup Stakes (Gr.3) a obsadila druhé místo v Lancashire Oaks (Gr.3). Neméně dobře si vede i v chovu, kde kromě Midshipse dala čtyřnásobnou listed vítězku Principal Role (Empire Maker), která doběhla třetí v Nassau Stakes (Gr.1) či hřebce Staging Post (Pleasant Colony), který doběhl druhý v San Juan Capistrano Handicapu (Gr.1).
Hřebce, který ve Francii připouštěl za 3.000 euro, si můžete prohlédnout na videu od France Sire, přinášíme též záznam jeho vítězství v Gr.1 v USA.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net