Francouzští chovatelů budou moci od nadcházející připouštěcí sezóny využívat služeb dvou nových plemeníků - vítězů Epsom Derby. Z Coolmoru se do země galského kohouta stěhují Ruler of The World (Galileo) a Pour Moi (Montjeu), epsomští vítězové z let 2013 a 2011.


Jedenáctiletý Pour Moi, otec dalšího vítěze Epsom derby Wings of Eagles, však působil v Coolmoru poslední tři sezóny již jen jako překážkový plemeník, neboť v prvních 7 ročnících měl vedle Wings of Eagles sice ještě vítěze J.J. Atkins (Gr.1) v Austrálii valacha Sacred Elixir, ale pak již jen 4 další koně úspěšné v blacktype dostizích. Pour Moi, otce v Cheltenhamu v Gd2 proutěnkách umístěného Look My Way, tak zřejmě i ve Francii čeká kariéra plemeníka pro překážkové dostihy, v nichž se krvi jeho otce Montjeua (Sadler's Wells) velmi daří. Působit bude na Haras du Cercy vedle nejžádanějšího francouzského plemeníka posledních dvou sezón Cokorika a za jeho služby chovatelé zaplatí 3.500 €.

Do Francie, konkrétně na Haras de Bouquetot, se stěhuje i bývalý Pour Moiův kolega a otec našeho zimního favorita Albatrose ryzák Ruler of The World, který se stane novou posilou hřebců Haras de Bouquetot v Normandii. Zmíněný hřebčín patří do portfolia Al Shaqab Racing, která plemeníka spoluvlastní společně s Coolmorem a po pěti sezónách u jednoho majitele se tak hřebec nyní stěhuje k druhému. Polobratr pětinásobného Gr.1 vítěze Duke of Marmalade (Danehill), vítěze Adelaide Cupu (Gr.2) Annus Mirabilis (Montjeu) a pravý bratr Giovanni Canaletto a Norway, kteří shodně získali třetí místa v Irish Derby (Gr.1), má ve svém prvním tříletém ročníku výbornou Iridessu, loňskou vítězku Fillies Mile (Gr.1), která letos přidala další dvě Gr.1 vítězství v Pretty Polly Stakes a Matron Stakes. Ruler of The World bude připouštět za 6.000 €. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking