Ten Sovereigns JulyCupIrský Coolmore a jeho fenomenální úspěch je již několik dekád spojen se jménem Sadler's Wellse (Northern Dancer) a jeho synů v čele s aktuálním lídrem Galileem. Vedle Galilea a jeho synů však nyní rychle vyrůstá další dynastie - ta, kterou založil předčasně uhynulý Scat Daddy (Johannesburg).

 
Je to jen pár dnů, co jsme Vás informovali o výsledcích připouštěcí sezóny v USA, ve které hráli prim dva synové Scat Daddyho - vítěz americké trojkoruny Justify a v Breeders' Cup Juvenile Turf (Gr.1) úspěšný Mendelssohn. Oba plemeníci americké pobočky Coolmoru jmenénem Ashford Stud, pro něž byla letošní sezóna premiérou v chovu, připustili 252 klisen a stanuli v čele nejžádanějších plemeníků v Severní Americe.

Jen pár dní poté bylo oznámeno, že jedna z největších evropských nadějí v Breeders' Cupu, loni s famózní Enable (Nathaniel) o zisk Breeders' Cup Turf (Gr.1) bojující Magical (Galileo), byla bohužel vzhledem k teplotě předčasně stažena z tréninku a odchází do chovu. Prvním partnerem trojnásobné Gr.1 vítězky bude coolmorský plemeník No Nay Never, úspěšný syn svého otce Scat Daddyho, který má v prvních dvou ročnících 19 blacktype vítězů a před letošní připouštěcí sezónou jeho připouštěcí poplatek z loňských 25.000 € stoupl díky fantastickým výsledkům prvního ročníku na čtyřnásobek. Magical ale není jedinou třídovou dcerou Galilea, kterou Coolmore ve snaze kombinoval Galileovu krev s krvní rychlých a raných hřebců, k No Nay Never posílá. Jeho partnerkou by se v nadcházející připouštěcí sezóně měla stát i letošní vítězka 1000 Guineas a Irish 1000 Guineas Hermosa (Galileo).

Dalším potvrzením rostoucího významu Scat Daddyho linie je dnešní oznámení o ukončení kariéry a odchodu do Coolmoru No Nay Neverova nejúspěšnějšío potomka tříletého Ten Sovereigns, loňského vítěze Middle Park Stakes (Gr.1), který letos potvrdil příslušnost ke špičce ostrovních sprinterů triumfem v July Cupu (Gr.1). Tyto úspěchy ještě umocňuje fakt, že v July Cupu zaběhl druhý nejlepší čas historie dostihu, v Middle Park Stakes třetí nejlepší. Jeho připouštěcí poplatek zatím nebyl oznámen, ale lze předpokládat, že hřebec, jehož rodokmen je prostý vlivu Sadler's Wellse, nebude mít o partnerky nouzi. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking