Nagroda Upsali 19Potomkům v ČR působících plemeníků se v zahraničí daří. Potvrdil to i včerejší mítink ve Sluzewieci, kde se v hlavním dostihu dne, respektive jeho části věnované anglickým plnokrevníkům, Nagrodě Upsali pro dvouleté klisny na 1400 metrů prosadila dvouletá dcera Mikhaila Glinky (Galileo) MAGADI. Nagroda Upsali je dostih pro koně zapsané do Polské plemenné knihy a po Nagrodě Intensa, otevřené však i hřebcům, je druhým nejlépe dotovaným dostihem v programu podpory tamního chovu.


Vítězná Magadi, o které jsme psali již v srpnu při jejím prvním polském triumfu v Nagrodě 15.750 zlotých, je odchovankyní Stadniny koni Moszna. Její matka Magma (Sorbie Tower), kterou v ČR pro stáj Gabriela-Trachtová připravoval Tomáš Hurt, v roce 2008 zvítězila v Ceně zimní královny (NL) a ve třech letech mj. finišovala druhá v Austrian Oaks (Gd2) a třetí v Oaks (L) v Mostě.

Včera si vedle Magadi vedl velmi dobře i dvouletý Ishii Maki, syn Glinkova krabčického kolegy Zazoua (Shamardal), který doběhl druhý v Nagrodě 15.750 zl na 1600 metrů za importovaným Hipop de Loire (American Post). (miv)


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking