Sottsass2Stále posilující stádo klisen Jiřího Trávníčka, ustájené na jeho francouzské základně jménem Haras de Beaufay, se i letos dočkalo či dočká atraktivních plemeníků. A to jak ve Francii, tak i v Irsku, konkrétně v Coolmoru, kde byli pro Trávníčkovi klisny vybráni například Churchill (Galileo) či u nás velmi úspěšný Footstepsinthesand (Giant's Causeway). Stádo je rovnoměrně rozložené mezi začínající plemeníky a hřebce, kteří již mají na dráze své potomky.

 
Dvě klisny, včetně před 3 lety za 150.000 € zakoupené Gr.3 vítězky a polosestry německého Derby vítěze Kamsina (Samum) Kapitale (Dubawi), zamířily k letos v chovu debutujícímu sprinterovi Hello Youmzain (Kodiac). Za 25.000 € na Haras d'Etreham připouštějící hřebec je vítězem dvou z nejvýznamnějších sprintů britského kalendáře Sprint Cupu (Gr.1) a Diamond Jubilee Stakes (Gr.1).

Novou vycházející hvězdou francouzských plemeníků je Goken (Kendargent), Gr.3 vítězný sprinter, jehož první dvouletí vzbudili loni senzaci. Ten byl vybrán pro jednu z nejnovějších posil Trávníčkova stáda, loni v prosinci na Tattersalls December Mares Sale za 55.000 gns zakoupenou Redcold (Nayef), dvojnásobnou francouzskou vítězku a polosestru listed vítěze Esteve (Mastercraftsman). Šanci dostal i jeho otec Kendargent (Kendor), k němuž byla poslána vítězka Memoriálu Rudolfa Deyla Dorotka (So Long Slew)

Nepřehlédněte: Neporažená Zarkava má dalšího potomka. Hřebečka po nejdražším francouzském plemeníkovi Siyouni

Pro vítězky českých Oaks Polyantu (Soldier of Fortune) a Sedmikrasku (Excellent Art) byli vybráni The Grey Gatsby (Mastercraftsman) a Australia (Galileo). V případě druhého spojení zkouší Jiří Trávníček využít potenciál současné jedničky mezi světovými plemeníky coolmorského Galilea (Sadler's Wells) formou inbreedingu, neboť spojení Epsom derby vítěze Australia se Sedmikraskou je nositelem 2x3 prochování na tohoto velikána.

V Coolmoru našla partnera i skvělá Hermiona (Kitten's Joy), která letos porodila hřebečka po Zoffany (Dansili) a jejím letošním partnerem je vítěz Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1) i francouzského derby Sottsass (Pivotal). Nestartovavší Amazonka (Camelot) v Irsku navštívila Holy Roman Emperora (Danehill). (miv) 

Připařovací plán klisen Jiřího Trávníčka

klisna rodokmen plemeník
A Doll in Milan Milan - Tawny Owl, Be My Native Doctor Dino
Amazonka Camelot - Amazone, Adlerflug Holy Roman Emperor
Dorotka So Long Slew - Desert Reef, Desert Sun Kendargent
Flemish Duchesse Duke of Marmalade - Fabiana, Ashkalani Galiway
Hermiona Kitten's Joy-Darajah, Hard Spun Sottsass
Holly Polly Dylan Thomas - Hanami, Hernando Hello Youmzain
Iceni Girl Iceman - Mini Mosa, Indian Ridge Churchill
Kapitale Dubawi - Kapitol, Winged Love Hello Youmzain
Navika New Approach - Nanty, Nashwan Zelzal
Pepper Bay Cable Bay - Selinka, Selkirk Almanzor
Polyanta Soldier of Fortune - Peinture Naive, Wagon Master The Grey Gatsby
Redcold Nayef - Russiana, Red Ransom Goken
Sedmikraska Excellent Art - Starlit Sky, Galileo Australia
Sibyla Invincible Spirit - Silver Pivotal, Pivotal Footstepsinthesand

zdroj: France-Sire

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net