foal zarkava siyouni21V pátek 16. dubna se v Sheshoon Stud v Irsku narodil další potomek v sedmi startech neporažené vítězce Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1) Zarkavě (Zamindar). Otcem hřebečka hnědáka je taktéž v Aga Khanově chovu působící Siyouni (Pivotal), aktuálně nejdražší hřebec ve francouzském chovu.

 
Je to již dvanáctý potomek šampiónky francouzských klisen a pětinásobné Gr.1 vítězky, která i v chovu podává neskutečně konzistentní výkony, neboť v každém roce svého chovného působení přivedla na svět potomka. Z nich si zatím na dráze nejlépe vedl Zarak (Dubawi), vítěz Grand Prix de Saint-Cloud (Gr.1), který finišoval druhý ve francouzském derby Prix du Jockey Club (Gr.1). Od roku 2018 působí v chovu na Haras de Bonneval a hned úvodní sezónu byla jeho partnerkou i Trávníčkova Pikardie (Sholokhov). Z tohoto spojení narozená nyní dvouletá Queen of Beaufay je v tréninku Dalibora Töröka.

Velmi dobře si na dráze vedla i Zarkamiya (Frankel), vítězka listed Prix de Thiberville, která doběhla třetí v Prix Vermeille (Gr.1) a také pravá sestra narozeného hříběte Zaykava (Siyouni), která loni zvítězila v listed Prix Charles Laffitte v Compiegne. V tréninku jsou aktuálně další potomci Zarkavy - tříletý Zaskar (Sea The Stars) a dvouletá Zarka (Dubawi), kteří se ještě na dráze neukázali, hřebec však je již hlášený do francouzského derby. Na podzim přijde do tréninku zatím nepojmenovaná roční dcera po Frankelovi a letos bude Zarkava partnerkou Lope de Vegy (Shamardal). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net