Ještě v loňském roce připouštěl za 250.000 dolarů a byl nejdražším plemeníkem v USA. Před letošní sezónou ale jeho poplatek klesl o plných 100 tisíc a pro příští rok bude lacinější o dalších 50 tisíc dolarů. Přesto devatenáctiletý WAR FRONT (Danzig) zůstává nejdražším plemeníkem v nabídce slavné Claiborne Farm.

 
Býval miláčkem majitelů, nakupujících v USA koně pro evropské dráhy. A také častým partnerem Galileových dcer, které k němu posílal irský Coolmore. To už ale dnes neplatí. Ač nadále zůstává plemeníkem s výbornými výsledky, zájem o něj ze strany evropských majitelů výrazně poklesl. Zvláště na dražbách. Ještě před 3 lety bylo v USA prodáno 22 jeho ročků, z nichž toho nejdražšího za 2,4 miliónu dolarů získal prostřednictvím M.V. Magniera Coolmore, druhého nejdražšího za 1,75 miliónu Godolphin a třetího a čtvrtého v pořadí se shodnou cenou 1,2 miliónu dolarů Shadwell Estate. Ale bohužel St.James's Square, Maria Rosa, Al Qaqaa a Ezdihaar, jak byli tito čtyři později pojmenováni, v Evropě nijak neuspěli. Dohromady vydělali necelých 18 tisíc liber, posledně jmenovaný se na dráze ani neukázal, a tak letošní výsledky War Frontových ročků vypadají zcela jinak. Průměrná letošní cena letos 22 ročních potomků klesla oproti roku 2018 o 400 tisíc dolarů na 331.591 dolarů, Godolphin ani Shadwell nekoupili žádného z noch a M.V. Magnier získal jediného - za 400 tisíc dolarů.     

I tak War Front, který byl mimo jiné prvním partnerem coolmorské vítězky Ceny Vítězného oblouku Found (více o tomto spojení zde), zůstává jedním z nejúspěšnějších amerických plemeníků a jeho vzestup z hřebce začínajícího s poplatkem 12.500 až do nejvyšší ligy s dvacetinásobným poplatkem je jedním z nejpůsobivějších příběhů posledních let. Ze spojení s dcerami Galilea sice časem nevykvetl žádný super nick, ale tento kros, který byl úspěšně realizován již více než 100x, dl život 11 blacktype vítězům. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net