BattlegroundTurecký tisk oznámil zajímavou zprávu. Tamní Jockey Club zakoupil od Coolmoru pro turecký chov tříletého hnědáka BATTLEGROUND (War Front), úspěšného svěřence trenéra Aidana O'Briena a prvního potomka vítězky Prix de l'Arc de Triomphe či Breeders' Cup Turf klisny Found (Galileo).

 
Battleground byl velkou nadějí ballydoylské centrály, když loni po pátém místě v debutu lehce vyhrál listed Chesham Stakes v rámci královského mítinku v Ascotu a poté s dvoudélkovou převahou ovládl i Vintage Stakes (Gr.2) v Goodwoodu. Na konci sezóny jej O'Brien poslal do Keenelandu na Breeders' Cup Juvenile Turf (Gr.1), kde Battleground nestačil jen na domácího Fire At Will (Declaration of War). V letošní sezóně ale na dvouletou formu plně nenavázal. Po zklamání z 2000 Guineas, kde jako favorit skončil na 13. místě, získal třetí peníze v St. James's Palace Stakes (Gr.1) v Ascotu a své dostihové působení zakončil devátým místem v Prix Jean Prat (Gr.1).

Turecký chov v něm však získal plemeníka mimořádně kvalitního rodokmenu. Jeho otci War Frontovi (Danzig) chybí už jen jediný vítěz k dosažení hranice 100 blacktype vítězů mezi svými potomky, přičemž 11 z nich dal právě s dcerami Galilea, matka Found uspěla nejen ve výše zmíněných nejvýznamnějších dostizích světového kalendáře, ale skvělou formu ukázala již ve dvou letech, kdy vyhrála Prix Marcel Boussac (Gr.1). (miv)       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net