bogberry 503Ryzák THE BOGBERRY (Hawk Wing), který v letech 2016 a 2017 působil v chovu Hřebčína Napajedla a poté se vrátil na Slovenska, byl exportován do Ruska. Ve středoevropském chovu se proslavil především vítězkou Magyar Kancadíj (Oaks) (L) Megkapó, které doběhla druhá v Magyar Derby (Gd3).

 
V USA v chovu March Thoroughbreds narozený The Bogberry zahájil dostihovou kariéru v péči Aidana O'Briena, který jej připravoval pro Johna Magniera. V Irsku též dosáhl svého největšího úspěchu, kterým bylo vítězství v Gr.3 Kilternan Stakes a na konci klasické sezóny finišoval čtvrtý v Hong Kong Vase (Gr.1). To jej již však trénoval A. de Royer-Dupré, od kterého v roce 2010 převzal přípravu Arslangirej Šavujev. V jeho péči však hřebec absolvoval jen dva starty bez úspěchu. Celkem vyběhl 18x, 2x zvítězil, získal jedno druhé (v Gr.2 Prix d'Harcourt) a dvě třetí místa.

V roce 2011 debutoval v chovu v Maďarsku a hned v prvním ročníku měl zmíněnou klasickou vítězku Megkapó, která též získala druhé místo ve slovenské Jarné ceně kobýl. V roce 2016 byl angažován napajedelským hřebčínem, v němž strávil dvě sezóny. Z úvodní Jockey Club aktuálně registruje 12 dvouletků, kteří by se letos mohli ukázat na dostihové dráze. Mezi nimi je například ryzák Lou Berry (z Lorellai), polobratr vítěze Slovenského derby Love Me (Egerton), který je v tréninku Hany Kabelkové, syn šampiónky Matter For Love (Rainbows for Life) Matey v přípravě Petra Kuba či polobratr druhého ze Saint Leger Starbucka Sophist (ze Sweet Answer), kterého také učí prvním dostihovým krůčkům trenérka Kabelková. (miv)

      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking