LimarioPondělní start devítiletého černého hnědáka LIMARIA (Areion), který byl zároveň hřebcovou premiérou v barvách stáje Antique art UH a přípravě Radima Bodláka, byl posledním dostihem hřebcovy kariéry. Německý zimní favorit z roku 2012, který jako tříletý mj. doběhl druhý v tamním Derby-trialu (L) a později v přípravě trenéra Šavujeva vyhrál Velkou cenu Prahy, odchází do chovu.

 
"Už od trenéra Šavujeva jsme jej brali s tím, že to prostě zkusíme, ale bohužel při pondělním startu krvácel a tak jsme se rozhodli jeho kariéru ukončit," uvedl pro naše stránky Radim Bodlák. "Je to kanón, takového koně jsem ještě v přípavě neměl a nezaslouží si, abychom jej trápili."

Limario běhal jako dvouletý a tříletý v Německu, kde z 9 startů získal 3 vítězství - vedle zmíněné Preis der Winterfavoritem (Gr.3) vyhrál jako tříletý i Grosser Preis des Audi Zentrums Hannover (Gr.3, 2000m). Startoval i v Deutsches Derby (Gr.1), ve kterém obsadil sedmou příčku. Po skočení sezóny byl zakoupen prostřednictvím F.B.A. na Arc Sale za 220.000 € pro Valentina Bukhtoyarova, v jehož barvách a ve střídavé přípravě Douga Watsona, který jej chystal pro starty v Dubaji, a Arslangireje Šavujeva, pod jehož dohledem běhal v Evropě, strávil zbytek kariéry až do pondělního startu. V roce 2014 mj. ovládl Velkou cenu Prahy, v únoru následujícího roku dokázal vyhrát i v Meydanu, kde uspěl ve velkém handicapu ma 1800 metrů. V Abu Dhabi též finišoval pátý v Gr.3 Abu Dhabi Championship.

Hřebec je synem šampióna německých plemeníků Areiona (Big Shuffle), matka Limaga (Lagunas) se 3x umístila, v chovu však vedle Limaria dala sedminásobného vítěze Limatusem (Law Society), dvakrát vítězného v listed dostizích či vítěze Schweppes Summer Cupu (Gr.3) a Queen Elizabeth Cupu (Gr.3) v Austrálii Le Roi, který je pravým bratrem Limaria. V chovu se uplatnila i Limariova pravá sestra Laronja (Areion), jejíž syn Tesey (Tiger Hill) zvítězil v Premio Conte Felice Scheibler (L).

Hřebec bude působit v chovu své majitelky mgr. Ireny Uhlířové a trenéra Radima Bodláka, připouštěcí poplatek bude oznámen později. (miv)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking