Churchill3Připařovací plán chovu Jiřího Trávníčka nabízí hodně zajímavé čtení. Třináctka klisen, které budou letos připouštěny, směřuje vesměs k atraktivním evropským plemeníkům, mezi kterými najdeme i jméno velké coolmorské naděje, evropského šampióna dvouletých a vítěze dvou Guineas Churchilla (Galileo), který bude partnerem Kapitale (Dubawi), nové posily chovného stáda Jiřího Trávníčka, zakoupené loni v prosinci na dražbě v Deauville za 150.000 €


Spojení Churchilla s vítězkou Kölner Herbst-Stutenpreis (Gr.3) Kapitale bude spojením krví dvou aktuálně nejúspěšnějších evropských plemeníků Galilea (Sadler's Wells) a Dubawiho (Dubai Millennium). Galileovi synové již s dcerami Dubawiho dali 6 blacktype vítězů v čele s pětiletým Dream Castle (Frankel), který v sobotu zvítězil v Jebel Hatta Stakes (Gr.1) v Meydanu a stal se prvním Gr.1 vítězem z takového spojení. Pro Kapitale, polosestru vítěze Deutsches Derby (Gr.1) Kamsina (Samum) a dalších 3 blacktype koní z výborné rodiny, to ale nebude první připuštění synem Galilea. V roce 2015 byla partnerkou Intella (Galileo) a z tohoto spojení se o rok později narodil hřebec Kapitaliste, který před dvěma týdny debutoval šestým místem v Deauville.

Ve Francii budou naopak připuštěny zbylé dvě nové posily, získané na zmíněné dražbě v Deauville - desetiletá Holly Polly (Dylan Thomas), která v roce 2013 finišovala na druhém místě za Trip To Rhodem (Rail Link) v Hamburger Trophy, a devítiletá A Doll In Milan (Milan), druhá z listed proutěnek v Doncasteru. První bude partnerkou špičkového dvouletka, vítěze Prix Morny (Gr.1) a Middle Park Stakes (Gr.1) Shalaa (Invincible Spirit), majícího letos první ročky, druhou připustí loni v chovu debutující Ectot (Hurricane Run), Gr.1 vítěz ve dvou a pěti letech.

Zbytek stáda už tvoří "stará známá jména". Vítězka českých i slovenských Oaks Polyanta (Soldier of Fortune) bude partnerkou majitele excelentního původu Dubawi - Zarkawa, vítěze Grand Prix de Saint-Cloud (Gr.1) a druhého z francouzského derby Zaraka, její polosestra Pikardie (Sholokhov), třetí ze slovenské Jarní ceny klisen, navštíví v chovu debutujícího Cloth of Stars (Sea The Stars). Vítěz Prix Ganay (Gr.1) a dalších 5 grupových dostihů, který obsadil druhé a třetí místo v Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1), letos též připustí vítězku Oaks Sedmikrasku (Excellent Art) a toto spojení bude nositelem 3x4 inbreedingu na jednu z nejvýznamnějších matek historie, vítězku Prix de l'Arc de Triomphe Urban Sea (Miswaki), matku Galilea a Sea The Stars

Dvojnásobná jedničková vítězka Dorotka (So Long Slew) navštíví vítěze Prix Ganay (Gr.1) Dariyana (Shamardal), majícího letos první ročky, Navika (New Approach), vítězka dvou trojek a polosestra listed vítězky Turning for Home (Spinning World), bude partnerkou loni v chovu debutujícího vítěze Prix Jean Prat (Gr.1) Zelzala (Sea The Stars). I u tohoto spojení najdeme prochování na famózní Urban Sea. Na dráze ve dvou startech neumístěná Sibyla (Invincible Spirit), která je polosestrou vítěze Jebel Ali Mile (Gr.3) Silver Galaxy (Galileo), bude připuštěna čtyřnásobným Gr.1 vítězem Olympic Glory (Choisir), jehož první tříletí vstoupili do letošní sezóny 1-2 doběhem v Prix Rose de Mai (L) před 3 dny.

Za překážkovými plemeníky míří ve dvou rovinových dostizích I.kategorie úspěšná Iceni Girl (Iceman), kterou připustí vítěz Grand Prix de Paris (Gr.1) Montmartre (Montjeu), mj. otec vítěze Supreme Novices Hurdle (Gd1) na předloňském National Hunt Festivalu v Cheltenhamu Labaika. Vítězka dvou pardubických krosů Partoutatou (Ungaro) bude partnerkou Balka (Pistolet Bleu), mj. otce skvělé proutěnkářky a Gd1 vítězky Gitane du Berlais, polosestry vítěze Velké pardubické Tzigane du Berlais. Nejstarší klisna v chovu Jiřího Trávníčka, osmnáctiletá Nana d'Anjou (Nashamaa), matka klasické vítězky Nidary (Kallisto) či naděje stáje Pegas pro letošní klasiky Near To Be Rich (Planteur), navštíví polobratra skvělého překážkového plemeníka Kapgarde (Garde Royale) hřebce Kap Rock (Video Rock) a Kamelie (Martaline), vítězka v Auteuil či v Gd1 steeplechase v Meranu, bude připuštěna dvojnásobným Gr.3 vítězem No Risk At All (My Risk). (miv) 

Související články:
Chov Jiřího Trávníčka posílí polosestra Kamsina, vydražená za 150.000 €
Chovné stádo Jiřího Trávníčka obohatí další zajímavá klisna

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking