KapitaleDnes pokračovala v Deauville druhým dnem Vente de l'Elevage, dražba společnosti Arqana věnovaná především chovnému materiálu a hříbatům. Do dražení se zapojili oba u nás působící bloodstock agenti, ale zatímco Tomáš Janda nakupoval chovné klisny, Christian Richner se soustředil na hříbata. Dohromady vydražili pro české subjekty 7 koní, ale ne se všemi se zřejmě potkáme u nás.


To platí především pro nákupy Tomáše Jandy, který vydražil dvě chovné klisny pro Haras de Beaufay, patřící Jiřímu Trávníčkovi. Obě klisny nyní zůstanou na připuštění ve Francii, ale není vyloučené, že se později objeví i u nás. Pokud se tak stane, bude to zvláště v případě desetileté Kapitale (Dubawi) (lot 479) pro český chov výjimečná událost. Klisna, kterou Janda vydražil za 150.000 €, nejvyšší cenu dne, je totiž polosestrou vítěze Deutsches Derby Kamsina (Samum) či vítěze Preis von Europa (Gr.1) Khana (Santiago) a sama dokázala zvítězit v Kölner Herbst-Stutenpreis (Gr.3) a umístit se v Premio Lydia Tesio (Gr.1). Zatím jí vyběhli 2 potomci, z nichž jeden zvítězil a na dražbě byla nabízená březí po Maxios (Monsun).

Druhou novou posilou stáda Jiřího Trávníčka je za 40.000 € vydražená devítiletá Holly Polly (Dylan Thomas) (lot 462), trojnásobná vítězka, která v roce 2013 doběhla druhá za Trip to Rhodosem v Langer Hamburger (L). Klisna zatím bez startovavších potomků byla prodávána březí po Charm Spirit (Invincible Spirit).

Z pětice hříbat, která vybral Christian Richner, na první pohled zaujme lot 432, za 30.000 € zakoupená letos v únoru narozená klisna Darkaa. Dcera vítěze Prix Ganay (Gr.1) Dariyana (Shamardal), pocházející z jeho prvního ročníku, je již 13. potomkem trojnásobné vítězky Dentelle (Apeldoorn), která je nejen matkou francouzské Gr.3 vítězky Barkaa (Siyouni), ale také My Old Husbanda (Gentlewave), Dumnonie (Silver Frost) a Dominiqua (Motivator), kteří úspěšně běhali v barvách Jiřího Charváta a jeho manželky. 

Druhým 30.000 € nákupem Chrise Richnera byl lot 368, hřebec po vítězi Epsom Derby a letos solidně s prvními dvouletky debutujícím Australia (Galileo) z francouzské vítězky a matky 3 vítězů Amen Desert (Green Desert), polosestry Gr.1 vítěze Amilynx (Linamix).

Za 7.000 € získal Chris lot 527, v březnu narozeného syna francouzského klasického vítěze Silver Frost (Verglas), prvního potomka jednou umístěné Murviel (Siyouni), pravé sestry čtyřnásobné Gr.1 vítězky, hvězdy letošní francouzské sezóny Laurens.  

O tisíc euro lacinější byl lot 477, v Anglii narozený, ale ve Francii asimilovaný syn Maxiose (Monsun), první potomek jednou umístěné Irlandy (Dansili), jejíž bába Clara Bow je matkou tří grupových vítězů, a za 3.000 € získal ještě hřebečka (lot 289) po australském Gr.1 vítězi Pride of Dubai (Street Cry), druhého potomka 6x umístěné Serendy (Pleasantly Perfect). (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net