tattersallsringVčera skončila December Mares Sale a s ní i dražební sezóna u největší evropské dražební společnosti Tattersalls. Závěrečná seance se na rozdíl od úterní, kdy se prodávaly nejzajímavější klisny celé čtyřdenní dražby, odehrávala v poklidném tempu, když nejdražší klisnou byla za 68 tisíc gns vydražená 4x umístěná Oasis Dreamova dcera Poyle Dee Dee.


Celkem bylo na Mares Sale letos prodáno 728 (83%) z 878 nabídnutých klisen. Tržby meziročně klesly o 11% na 60,712.000 gns, průměrná cena poklesla dokonce o 18% na 83.396 gns a stejný procentuelní pokles zaznamenal i medián, který z loňských 25.000 gns klesl na 20.500 gns.

O nejdražších klisnách jsme Vás informovali ve zprávě z druhého dne, na dražbě však bylo nabídnuto i několik klisen se zajímavými konexemi na náš turf. Tou rozhodně nejzajímavější byla čtyřletá Classic Code (Galileo) (lot 1907), nestartovavší pravá sestra vítěze Velké ceny Prahy a v italských listed umístěného Tamarind Cove ale též vítěze Stříbrné trofeje (I.k.) Sundary, která, nabízená březí po vítězi King George VI and Queen Elizabeth Stakes (Gr.1) Postponed (Dubawi), byla prodána za 120.000 gns.

Prodáno bylo i několik matek, s jejichž potomky se setkáváme na našich drahách. Matka slušovické vítězky Kostiya (Dark Angel) desetiletá Kastania (Gone West) (lot 1784), březí po vítězi Deutsches Derby Sea The Moon (Sea The Stars), byla prodána za 40.000 gns, jedenáctiletá nestartovavší bělka Altruiste (Montjeu) (lot 1486) , jejíž dcera Rabbit Percy (Sir Percy) doběhla třetí ve Slovenské JCK, byla, březí po Gr.2 vítězi Time Test (Dubawi), změnila majitele za 6.000 gns. Nového majitele našla třináctiletá nestartovavší Whos Mindin Who (Danehill Dancer) (lot 2368), matka vítězky z Lysé Wlastiny (Makfi), ale jen za nejnižší cenu dražby 800 gns.   

Související článek:
Sedm miliónových matek na Tattersalls December Mares Sale
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking