PearlingFascinující podívanou byla včerejší seance dražby klisen a matek společnosti Tattersalls v Newmarketu. Během druhého dne December Mare Sale bylo nabídnuto několik výjimečných klisen, za které noví majitelé neváhali utratit miliónové částky.


Premiantkou se podle očekávání stala dvanáctiletá Pearling (Storm Cat), sama sice jen jednou umístěná ve třech letech v Kanadě, ovšem nabízející nejen excelentní rodokmen, ale též skvělé výsledky v chovu i na dražbách. Pearling je pravou sestrou evropského šampióna a excelentního plemeníka Giant's Causeway, ale také Gr.2 vítězky You'resothrilling, matky irského šampióna dvouletých a nejlepšího tříletého mílaře Evropy Gleneaglese (Galileo) či Gr.1 vítězek Happily a Marvellous, taktéž dcer Galilea. Sama Pearling odstartovala svou chovnou kariéru také v mimořádném stylu - jejím prvním potomkem je Decorated Knight (Galileo), vítěz Irish Champion Stakes (Gr.1) a dalších dvou Gr.1 dostihů. Klisna, která byla nabízena březí po Galileo, je též matkou nejdražšího hříběte prodaného před pár dny na stejném místě v dražbě ročků, kde její dcera, samozřejmě po Galileo, byla vydražena za 1,7 miliónu gns. Staronovým majitelem Pearling, vydražené za 2,4 miliónu gns, se stala Blue Diamond Stud Farm  Imad Al Sagara, který dosud klisnu spoluvlastnil společně s Salehem Al Homaizim. Na dražbě byla nabídnuta i dcera Pearling, vítězka jednoho dostihu bez blacktype umístění Ambrosia (Frankel) březí po francouzském Siyouni (Pivotal), za kterou Winstar Farm zaplatila 1,3 miliónu gns, čtvrtou nejvyšší cenu dne.

Současný král Galileo je otcem dalších dvou v pořadí nejdražších klisen čtyřleté Bound, listed vítězky a pravé sestry trojice grupových vítězů z rodiny Dylana Thomase, jejímž prvním partnerem byl Dark Angel (Acclamation) a která stála 2,2 miliónu gns, a za 1,4 miliónu gns prodané pětileté Beautiful Morning, vítězky Royal Whip Stakes (Gr.3) a dcery jediného potomka šampióna George Washingtona (Danehill) klisny Date With Destiny, kterou první připuštění teprve čeká. 

Bound
Bound, foto Tattersalls

Navzdory sedmi klisnám v cenách přes milión gns byla průměrná ceny druhého dne dražby, 218.126 gns, o 16% nižší než v loňském roce, kdy zde byly prodány Marsha a Zhukova za 6, respektive 3,7 miliónu gns, medián ale meziročně stoupl o 29% na 110.000 gns. (miv)

Nejdražší klisny druhého dne Tattersalls December Mare Sale

lot klisna (otec) připuštěna kupující cena (gns)
1918 PEARLING (Storm Cat) Galileo Blue Diamond Stud Farm 2,400.000
1895 BOUND (Galileo) Dark Angel  Kern/Lillingston Ass'n & One Agency 2,200.000
1922 BEAUTIFUL MORNING (Galileo) Hugo Lascelles  1,400.000
1897 HEARTACHE (Kyllachy)  M.V. Magnier  1,300.000
1920 AMBROSIA (Frankel) Siyouni  Winstar Farm LLC  1,300.000
1871 OFF LIMITS (Mastercraftsman)  LTS Agent for Erdenheim Farm  1,200.000
1865 POCKETFULLOFDREAMS (Inv. Spirit) Galileo  Phoenix Thoroughbreds  1,000.000

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking