Holy Roman EmperorŠampión evropských dvouletků 2006 a později dvojnásobný šampión otců dvouletých HOLY ROMAN EMPEROR (Danehill), působící v irském Coolmoru, letos připustí dvě vítězky naší Jarní ceny klisen. Obě mu posílá německá stáj Westminster Racehorses Mariana Ziburskeho, mající část svých koní v ČR.

 
První je vítězka z roku 2018 Lady Westminster (Rip Van Winkle), pravá sestra dvojnásobného listed vítěze a dvakrát v Gr.2 dostizích v Dubaji třetího Bravo Zolo. V barvách stáje Westminster Race Horses a péči Václava Luky Lady Westminster absolvovala 5 startů, z nichž získala jedno vítězství v již zmíněné české klasice a jedno čtvrté místo, za kterým vycestovala do Maisons-Laffitte na listed Prix de Bagatelle. Loni v chovu debutovala u vítěze Epsom Derby Sir Percy (Mark of Esteem).

Druhou klisnou Westminsteru cestující do Irska je vítězka z roku 2016 Partyday (Footstepsinthesand). Ta dosáhla klasického vítězství v barvách stáje Hany Veselé, dokázala též získat tři druhá místa v německých dostizích. Poté byla soukromě prodána do zahraničí, ale loni v prosinci byla nabídnuta, březí po Al Wukair (Dream Ahead), na Tattersalls December Mares Sale, kde jí za 10.000 gns pro Westminster vydražil Tomáš Janda.

Šestnáctiletý Holy Roman Emperor, který do chovu odešel předčasně po jediné sezóně na dráze aby zaplnil mezeru poté, co se George Washington (Danehill) ukázal jako neplodný, připouští v Coolmoru za 15.000 euro. Vítěz Phoenix Stakes (Gr.1) či Prix Jean-Luc Lagardere (Gr.1) dosud dal 85 blacktype vítězů včetně vítěze Irish 2000 Guineas Romanised či vítězky 1000 Guineas Homecoming Queen. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net