Před 5 lety ji jako ročku koupil na Tattersalls September Yearling Sale za 13.000 €. Po její úspěšné dostihové kariéře, zahrnující nejen klasické vítězství v ČR, ale také tři druhá místa v německých listed dostizích, organizoval její prodej do chovu do zahraničí. A včera, kdy byla nabídnuta k prodeji na prvním dni Tattersalls December Mares Sale, koupil Tomáš Janda ryzku Partyday (Footstepsinthesand) znovu. Už jako chovnou klisnu.

 
Klisnu (lot 1469), nabízenou březí po vítězi Prix Jacques le Marois (Gr.1) Al Wukair (Dream Ahead), vydražil za 10.000 gns. A ačkoliv zatím zůstane ve Francii, aby její hříbě mělo nárok na tamní majitelské prémie, není vyloučeno, že se časem vrátí do České republiky. "Kupoval jsem ji pro stáj Westminster. Ta má nyní 3 chovné klisny ve Francii, 4 jsou ustájeny v Napajedlích a přesouvají se podle toho, k jakému plemeníkovi jdou. Takže šance, že se Partyday znovu objeví v ČR, rozhodně je," uvedl pro naše stránky Janda. Jak jsme uvedli již dříve, na prodej je i klisnin první potomek, letos 30. dubna narozený hřebec po výše zmíněném Al Wukair, který je v katalogu francouzské Vente d'Elevage, která začíná tuto sobotu.

První den newmarketské dražby bylo prodáno 215 z 249 nabídnutých koní, jejichž průměrná cena meziročně stoupla o 28% na 73.315 gns a významně posílil i medián, který přidal 17% na 35.000 gns. Nejdražší klisnou úvodního dne byla jedenáctiletá vítězka Pretty Polly Stakes (Gr.1) Thistle Bird (Selkirk) (lot 1515), nabízená březí po Kingmanovi (Invincible Spirit), za kterou agentura London Thoroughbred Services zaplatila 750.000 gns. (miv)

          Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking