arqana zanr 19 12Před týdnem koupil Tomáš Janda v Newmarketu ryzku Partyday (Footstepsinthesand), vítězku Jarní ceny klisen, kterou pro stáj Hany Veselé získal poprvé již před 5 lety jako ročku na Tattersalls Ireland September Yearling Sale. Nyní již chovná klisna, zakoupená pro mateřské stádo stáje Westminster, přivedla letos na svět prvního potomka, který byl včera nabídnut na dražbě v Deauville. I toho získal Janda a časem se s ním setkáme na našich drahách.

 
"Zatím zřejmě zůstane, stejně jako další dvě hříbata, ve Francii, aby měl nárok na tamní majitelské prémie, ale byl koupen pro českého majitele," uvedl pro naše stránky Janda, kterému se podařilo syna ve třech blacktype dostizích umístěné klisny (lot 809) a vítěze Prix Jacques le Marois (Gr.1) Al Wukaira (Dream Ahead) získat za pouhých 1.500 €.

I další Jandou zakoupené hříbě má české konexe. Za 5.500 € vydražený hnědák (lot 788) ze čtyřnásobné vítězky Nautika Danon (Kallisto), polosestry německé listed vítězky Naomie (Monsun), je synem dvojnásobného Koně roku ČR a jednu sezónu v chovu Hřebčína Střelice působícího Shamalgana (Footstepsinthesand).

Českou stopu najdeme i u květnového hřebečka (lot 765) po vítězi Prix Ganay Dariyanovi (Shamardal), neboť jeho matkou je nestartovavší klisna Mala Strana (Footstepsinthesand), dcera dvojnásobné vítězky La Vltava (Grand Lodge) a polosestra listed umístěného plemeníka Karluv Most (Della Francesca)... Nomen omen.  

Vedle trojice hříbat získal Tomáš Janda i jednu chovnou klisnu, šestiletou francouzskou odchovankyni Flemish Duchesse (Duke of Marmalade), která na dráze získala 2 vítězství včetně listed Preis des Gestüts Röttgen. Klisna (lot 691), nabízená březí po Amaron (Shamardal), stála 15.000 €.

Nakupoval i Christian Richner, který vydražil 4 koně, všechny ale pro své zahraniční klienty. Byl mezi nimi za 20.000 € získaný únorový narozený hřebeček po Charm Spirit (Invincible Spirit)(lot 670), polobratr My Old Husbanda (Gentlewave), Dumnonie (Silver Frost) či Dominiqua (Motivator). (miv)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking