Devět posledních ročků zůstává akuálně v nabídce Hřebčína Napajedla, tak jak jí prezentuje Katalog ročků. Ač ti nejatraktivnější ročci už své nové majitele našli, z 9 zůstavších pochází 5 z klisen jedničkové výkonnosti či klisen, které takové koně daly.


Tu první skupinu reprezentuje například ryzka ZAMINARA (The Bogberry), první potomek jedné z nových matek v napajedelském stádě, vítězky Ceny zimní královny klisny Zamiry (Look Honey), dcery nejlepší tříleté klisny sezóny 2009, vítězky Oaks Rabbit Zamindar (Zamindar).

Z výborné rodiny pochází i ANGELIC BEAUTY, ryzka z prvního ročníku šampióna dvouletých hřebců a posléze též vícenásobného šampióna mílařů Chardonney Tcheque (One Cool Cat), polobratra vynikajícího Shamalgana. Její matkou je vítězka bývalé Ceny Hřebčína Napajedla Anjou (Sholokhov), dcera čtyřnásobné klasické vítězky Arganty (Monsun).

 Zaminara  Senorita


Jedničkovou matkou se může pochlubit i hnědka SENORITA (Pouvoir Absolu), jejíž matka Sunshine of Gracie (Motivator), úspěšná v rovinových i překážkových dostizích, je dcerou vítěze Epsom Derby a otce dvojnásobné vítězku Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1) Treve hřebce Motivatora (Montjeu), Je tak zajímavě prochována 2x4 na Sadler's Wellse.

Druhou skupinu - tj. ročky z matek, které už daly koně jedničkové výkonnosti, reprezentují dvě klisny. U první z nich najdeme, stejně jako u výše zmíněné Senority, prochování na famózního Sadler's Wellse, které hraje klíčovou roli nejen v rodokmenu nejlepší klisny současnosti na světě Enable, ale stále více se prosazuje i v chovu překážkových koní. Onou klisnou je hnědka LORELLY (Pouvoir Absolu), polosestra jednoho z nejúspěšnějších českých odchovanců posledních let, vítěze Slovenského derby Love Me (Egerton).

Dvojnásobná vítězka Rabbit Dream (Dream Well) získala páté místo v Ceně zimní královny (L), v chovu však již dala vítězku Karlovarské dvojnásobné míle (I.k.) Raviellu (Pop Rock) a také Rivertona (Egerton), který doběhl druhý v Ceně Jezdectví (I.k.) a třetí v Memoriálu prof. Václava Michala (I.k.). Její nabízená dcera RAMSYA (Egerton) je Rivertonovou pravou sestrou.    

Ani ročci z klisen, které nedosáhly na jedničkovou výkonnost a v chovu začínají nemusejí být marnou investicí, navíc jsou to vesměs koně, jejichž předkové či příbuzní uspěli i v překážkovém provozu. To platí především o ročcích z rodiny, kterou v Napajedlích založila klisna Shehrema. Její dcera Shercana (Arcane), šampiónka tříletých klisen v ČR z roku 2000, dala 2 výjimečné koně, kteří se prosadili jako na rovinách, tak i v překážkovém provozu - Sherenta (Rainbows for Life) a Sherarda (Security Risk). Napajedla z této rodiny nabízí dva ročky -  hřebce SHEIKA (Pouvoir Absolu), jehož matka Sheikra (Security Risk) je pravou sestrou vítěze Ceny Vltavy (NL) Sherona, a klisnu SHENABI (The Bogberry), dalšího potomka Sherentovy pravé sestry Sheby (Rainbows for Life), matky dvou čtyřnásobných vítězů.   

 Sheik  Neapol


Do obou disciplín by se mohli hodit i SAINT ABSOLU (Pouvoir Absolu), jehož rodina sice směřuje k anglické tříleté šampiónce Connaught Bridge, ale najdeme v ní řadu překážkových vítězů či NEAPOL, a to nejen díky svému otci Egertonovi. (miv)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking