Včera začala v Newmarkertu čtyřdenní December Foal Sale, dražba hříbat, z níž do českého turfu přišla celá řada úspěšných koní v čele se současnou hvězdou Syndikátu V3J Nagano Goldem (Sixties Icon) či stejnou stáj reprezentujícím klasickým vítězem Ignaciem Reilly (Worthadd). Z prvního dne by do ČR měli přijít 3 hříbata, pod jejichž nákupem je v dražebním protokolu podepsán bloodstock agent Tomáš Janda.


Jedním z nich je za 4.000 gns vydražený ryzák (lot 256) po vítězi Dubai Duty Free (Gr.1) a otci 6 blacktype vítězů mílaři Cityscape (Selkirk). Matka Copper Penny (Dansili) vyhrála 7 dostihů a v dalších 26 se umístlila, na dráze má zatím jediného potomka, který vydělal 300 liber.

Stejného otce jako Nagano Gold, tj. vítěze St. Leger Sixties Icona (Galileo), má za 800 gns zakoupený ryzák (lot 373) z trojnásobné vítězky Bossy Kitty (Avonbridge), matky jednoho startovavšího potomka, umístěného ve dvou letech.

Jedinou Jandou zakoupenou klisnou, získanou navíc v private sale, je za 900 gns získaná dcera (lot 377) sprintera Hot Streak (Iffraaj) z dvojnásobné vítězky ve dvou a třech letech klisny Lily Lily (Efisio) v jejímž rodokmenu najdeme též hodně rychlosti. V chovu začíná, zatím jí vyběhl jediný potomek, který ve 13 startech vydělal 1.710 liber a získal rating 45 liber.

Dražba hříbat nabízí, narozdíl od většiny newmarketských dražeb, to nejlepší až v závěru. Úvodní den tak není příliš směrodatný z hlediska vývoje cen, nicméně v porovnání s loňským úvodním dnem dražba zaznamenala při 5% nárůstu tržeb díky vyššímu procentu prodaných hříbat (68%) pokles průměrné ceny o 4% a mediánu o 17%. (miv)

      
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking