CracksmanSpolečnost Darley, zastřešující chovatelské aktivity šejka Mohammeda, včera zveřejnila připouštěcí poplatky svých plemeníků pro nadcházející připouštěcí sezónu. Více než ceník služeb jsou zajímavá nová jména, která rozšíří nabídku šejkových hřebců.


Patří mezi ně i dvojnásobný vítěz Champion Stakes (Gr.1) a dosud nejúspěšnější Frankelův potomek Cracksman, který bude na Dalham Hall Stud v Newmarketu připouštět za 25.000 liber. Další novou posilou je sprinterská hvězda Harry Angel (Dark Angel), loňský vítěz July Cupu (Gr.1) i Haydock Sprint Cupu (Gr.1), který startuje s cenovkou 20.000 liber a je nejlépe hodnoceným sprinterem, zařazeným do anglického chovu, od roku 1985.

Dalším novým rychlíkem v nabídce Darley je Jungle Cat (Iffraaj), který letos v březnu vyhrál v Dubaji Al Quoz Sprint (Gr.1) na rovný kilometr a v září získal druhý Gr.1 triumf v Austrálii v Invitation Stakes na 1400 metrů. Jeho služby ocenil Darley částkou 8.000 liber.

Triumf v Dubaji má na svém kontě i Hawkbill (Kitten's Joy), letos úspěšný v Dubai Sheema Classic (Gr.1), ovšem stěžejnějším úspěchem jeho kariéry je předloňské vítězství v Eclipse Stakes (Gr.1). Hawkbill startuje na 7.000 liber.

Nové posily se dočká i francouzská část šejkova chovatelského impéria Haras du Logis, do které směřuje vítěz Prix Ganay (Gr.1)  Cloth of Stars (Sea The Stars), nejlepší hřebec v cíli posledních dvou ročníků Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1), který bude stát 7.500 €.

Nejdražším plemeníkem v nabídce Darley zůstává Dubawi (Dubai Millennium), který je mimochodem prvním v Anglii stojícím plemeníkem v historii, který dal 100 grupových vítězů. Jeho připouštěcí poplatek zůstává nezměněn a požadovaných 250.000 liber z něj dělá nejdražšího evropského plemeníka s oficiálně zveřejněným připouštěcím poplatkem. Navzdory úspěšným sezónám zůstávají nezměněny i připouštěcí poplatky Teofila (Galileo), který měl letos 3 Gr.1 vítěze, a nadále bude připouštět za 40.000 €, i dalšího Galileova syna New Approache, otce derby vítěze Masara, který připouští za 30.000 liber. (miv)
  
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking