Včera v Austrálii skončila dostihová sezóna 2019/2020 a s jejím koncem se uzavřely i tamní šampionáty. O nejúspěšnějším plemeníkovi však bylo rozhodnuto již před pár týdny. S více jak dvoumiliónovým náskokem před druhým I Am Invincible (Invincible Spirit) se šampiónem stal Snitzel (Redoute's Choice).

 
Pro osmnáctiletou hvězdu tamního Arrowfield Stud a nejúspěšnějšího syna hřebce Redoute's Choice, který byl pro změnu nejúspěšnějším Danehillovým (Danzig) synem, to není nic nového. Šampiónem australských plemeníků se stal i ve třech předcházejících sezónách. Je tak teprve šestým hřebcem ve 137 let staré historii australských šampionátů, jemuž se podařilo získat 4 a více titulů. Rekordmanem v tomto směru je jeho děd Danehill s celkem devíti tituly z nichž 6 získal v nepřetržité řadě, dalšími jsou v 60. letech úspěšný irský rodák Star KIngdom (Stardust), o desetiletí dříve vládnoucí pro změnu anglický odchovanec Delville Wood (Bois Roussel) a ve 20. a 30. letech minulého století dominující Valais (Cicero) a jeho velmi úzce prochovaný syn Heroic (viz pedigree).

Snitzel, jehož potomci vydělali 17,7 miliónu australských dolarů, byl zároveň lídrem i v počtu blacktype vítězů (18) a blacktype vítězství (25). V průběhu sezóny se dočkal svého 1000. stakes vítěze, když Splintex triumfoval v Gr.2 Arrowfield 3YO Sprint, v Galaxy Handicapu (Gr.1) úspěšný Excited se stal jeho 14. Gr.1 vítězem. Vedle celkového šampionátu Snitzel ovládl i šampionát otců dvouletých, dařilo se mu i na dražbách. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking