Dostihová autorita Slovenské republiky před dvěma dny dodatečně diskvalifikovala letošního vítěze Ceny trojročných žrebcov (I.k., 3 hř., 1700 m) rakouského Hadewina (Hunter's Light) a to kvůli pozitivnímu nálezu antidopingové kontroly, která v jeho vzorku našla zakázanou látku triamcinolon acetonid.  

 
Vítězem dostihu se od zeleného stolu byl prohlášen druhý v cíli slovenský odchovanec Tristan, který tak zároveň získal první vítězství v dostihu I. kategorie pro svého otce Move Your Vision (Galileo), loňského šampióna otců dvouletých na Slovensku.

Move Your Vision ve dvou letech vyhrál oba své starty - Karpatskou cenu (L) a rakouský Graf-Hugo-Henckel Memorial (Gd2). Ve třech letech vyběhl jen 3x, vyhrál však slovenskou Velkou jarní cenu (L) a finišoval na druhém místě za Kadynym v Českém derby. Ve slovenské edici skončil pátý. Po dvouleté pauze se na dráhu vrátil jako pětiletý čtvrtým místem ve Velké ceně Slovenska, ve Velké októbrové ceně, která byla jeho posledním startem, byl zadržen.

V letech 2015 a 2016 působil ve slovenském chovu, poté se přesunul do Maďarska, ale před letošní sezónou se opět vrátil na Slovensko. Jeho otce Galilea není třeba blíže představovat, matka Cash Run (Seeking The Gold) vyhrála Breeders' Cup Juvenile Fillies (Gr.1) a v chovu vedle Move Your Vision dala irského listed vítěze Great War Eagle (Storm Cat) či saudskoarabského Koně roku Step in Time (Giant's Causeway). Loni její vnučka Donna Veloce (Uncle Mo) doběhla druhá v Breeder's Cup Juvenile Fillies (Gr.1). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking