Dashing BladeHřebčín Etzean se rozhodl pensionovat svou největší hvězdu mezi plemeníky, šestadvacetiletého Dashing Blade (Elegant Air), dobře známého i českým turfmanům.

Mill Reefův pravnuk Dashing Blade byl velmi úspěšným dvouletkem, o čemž svědčí jeho vítězství v Dewhurst Stakes (Gr.1) a National Stakes (Gr.1), díky nimž byl v Irsku vyhlášen šampiónem dvouletých. Ve třech letech trochu polevil, ale přesto dokázal zvítězit v Prix Eugene Adam (Gr.2) ve Francii či v Grand Premio d'Italia (Gr.1) v Miláně, kde svou dostihovou kariéru ukončil.

Jako plemeník našel svůj nový domov v německém Etzeanu, kde se postupem času propracoval v jednoho z nejúspěšnějších německých plemeníků a získal několik titulů šampióna plemeníků. Z jeho 52 blacktype vítězů (5% z počtu potomků) jmenujme vítěze Grosser Dallmayr-Preis (Gr.1) Lord of England, který je dnes v Etzeanu náhradou za svého otce a první potomci se ukazují velmi slušně, či vítěze Premio Vittorio di Capua (Gr.1) Fabergera nebo Noble Pearl, vítězku italského Gran Criterium (Gr.1). Velmi dobře si vede i jako otec matek - za všechny jejich potomky stačí jmenovat mnohonásobnou Gr.1 vítězku Stacelitu. V chovu působil i jeho polobratr Royal Solo (Sadler's Wells), otec vítězky Českého derby Ohne Sorge.

Řada potomků Dashing Blade působila úspěšně i na našich drahách - například zimní favorit Pokerfox, vítězka Jarní ceny klisen Hanover Lady, vítězka Gerschova memoriálu Kala Blanca, jedničkový vítěz Fan a řada dalších včetně solidního steeplera Karlsbada, jeho dcera Monsoucis je matkou loňské vítězky Oaks Merlyp (Fairlypi).

Dashing Blade také byl jedním z českými chovateli nejvíce využívaných zahraničních plemeníků. Jeho služeb nejvíce využívala stáj Wrbna, které se za důvěru odvděčil produkcí dvouletého šampióna a druhého z derby Arcibalda, špatně si nevedla ani jeho pravá sestra Anwilka, čtvrtá z Oaks a třetí z Ceny Hřebčína Napajedla.


   


Foto: Gestüt Etzean   

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net