rocky of gracieNabídku plemeníků v Hřebčíně Napajedla, jehož chov posílili před nadcházející sezónou dva plemeníci ze Sadler's Wellsovy linie Pouvoir Absolu (Sadler's Wells) a Durante Alighieri (Galileo), rozšíří i tmavý hnědák Rocky of Gracie z linie Sadler's Wellsova 3/4 bratra Nureyeva. Stěžejním úspěchem bývalého zástupce žlutomodrých barev stáje BORS Břeclav a.s. na dráze bylo předloňské vítězství ve Slovenském derby.

Rocky of Gracie byl zakoupen jako dvouletý na breeze-up dražbě v Saint-Cloud Christianem Richnerem za 42.000 euro. Dostihový debut absolvoval již měsíc a půl po příchodu do ČR - ve dvojce v Chuchli doběhl šestý. Poté finišoval třetí v jedničkové Ceně Muscatite v Bratislavě, následně tamtéž doběhl pátý v Karpatské ceně (L) a sezónu uzavřel triumfem v Pardubickém zimním favoritu (I.k.).

Ve třech letech debutoval druhým místem v trojkách, poté doběhl šestý ve Velké červnové ceně (I.k.). Následovalo třetí místo v Českém derby (Gd3) (za Roches Crossem a Avere) a poté hřebcův životní úspěch - vítězství ve Slovenském derby (Gd3). Po derby se už na dráze neukázal, loni se pokusil o comeback v chuchelských proutěnkách, v nichž doběhl pátý.

Rocky of Gracie je synem v roce 2009 ve věku 19 let uhynuvšího plemeníka Marchard de Sable (Theatrical), vítěze Criterium de Saint-Cloud (Gr.1), umístěného v dalších 8 grupových zkouškách. V chovu se prosadil především jako otec vítěze July Cupu (Gr.1) a dalších Gr.1 sprintů Marchand d'Or, dal i úspěšné překážkáře Andrease a Deflation.

Matka Rose du Roi (Royal Academy) zvítězila jednou jako dvouletá v Německu. V chovu dala 5 vítězů ze 7 startujících, žádný však neuspěl v blacktype dostizích. Bába Ramonda (Fabulous Dancer), sama listed umístěná, je matkou Gr.3 vítězky Sirene Doloise (Marchand de Sable), Gr.3 umístěného Max Tysona a listed umístěného Altora.   

Rocky of Gracie je dalším plemeníkem - vytrvalcem v napajedelském chovu, kde již působí několik typově i třídově podobných hřebců, a tak Rocky of Gracie čeká velmi náročný úkol, pokud bude chtít uspět a přilákat dostatečný počet partnerek.
   

Foto: Zenon Kisza

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net